سایر مطالبگزارش

روزانه ۶٫۴ میلیارد ایمیل جعلی فرستاده می شود.

خبر جدید این است که تهدیدات ایمیلی در نیمه‌ی اول سال 2018 نشان دهنده‌ی این است که روزانه در سراسر جهان حدود 6.4 میلیارد ایمیل جعلی فرستاده می شود.

سایبرلند

طبق گزارشات شرکت فعال در زمینه امنیت ایمیل بنام Valimail ، ایالات متحده در زمینه‌ی ارسال ایمیل های جعلی ، با ارسال ۱۲۰ میلیون پیام جعلی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ ، رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است.

Valimail، ارایه دهنده‌ی معتبر خدمات ایمیل، اطلاعات بسیاری را از ایمیل‌هایی که دامنه‌ی فرستنده‌ی ایمیل را جعل کرده اند را جمع آوری کرده است. اطلاعات براساس تحلیل‌های Valimail از میلیاردها درخواست احراز هویت ایمیل به سرویس DMARC خود و هم چنین براساس تجزیه و تحلیل بیش از ۳ میلیون پرونده DMARC و SPF است.

DMARC (تایید ایمیل براساس دامین، گزارش و تطبیق) و SPF (خط مشی فرستنده) استانداردهای معتبر بود و یا اعتبار سنجی ایمیل را برآورده می‌کنند.

طبق گزارشات Valimail ، ۹۲٫۲ درصد از ایمیل‌های مبتنی بر DMARC که قانونی بودند در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۸ مورد بازرسی قرار گرفتند، در حالیکه ۲۰٫۲ درصد از آنها بر پایه‌ی این شرایط نبودند، و ۱٫۵ درصد از منابع به ظاهر قانونی بودند اما از DMARC پیروی نمی‌کردند.

برای اطلاعات بیشتر در این قسمت کلیک کنید.

 

بیشتر بخوانید:

سایبرلند
نسرین ذاکری
نویسندهنسرین ذاکری

دیدگاهتان را بنویسید