اخبار

کاخ سفید: آمریکا در حملات سایبری بسیار تهاجمی‌تر می‌شود.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، در طی جلسه‌ایی در کابینه‌ی کاخ سفید، پنجشنبه 16 آگوست 2018، به سخنرانی پرداخت. مشاور امنیتی ملی رییس جمهور John Bolton اعلام کرد که ترامپ، راه اندازی استراتژی جدید سایبری ملی را برای مقابله با هرگونه اقدامات سایبری علیه دولت ایالات متحده را مجاز دانست و آن را امضا کرد.

سایبرلند

جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، در طی جلسه‌ایی در کابینه‌ی کاخ سفید، پنجشنبه ۱۶ آگوست ۲۰۱۸، به سخنرانی پرداخت. مشاور امنیتی ملی رییس جمهور John Bolton اعلام کرد که ترامپ، راه اندازی استراتژی جدید سایبری ملی را برای مقابله با هرگونه اقدامات سایبری علیه دولت ایالات متحده را مجاز دانست و آن را امضا کرد.

دولت ایالات متحده آمریکا امیدوار است که با اعمال تدابیر تهاجمی و خشونت آمیز، بتواند از حملات سایبری که، زیر ساخت‌های حیاتی و سایر سیستم‌ها را مورد هدف قرار می دهد، جلوگیری کند. وی هم چنین یادآور شد که؛ اینکار، به مخالفان نشان می‌دهد که هرگونه اقدام تهاجمی علیه این دولت، بهای گزافی در پی دارد.

ترامپ ادعا کرد که دستورالعمل‌های جدید نشان دهنده‌ی تعهدات او، به تامین امنیت آمریکا از تهدیدات دیجیتالی موجود است.

وی بیان کرد؛ این اقدام یک پل ارتباطی با تمام آمریکایی‌ها و شرکت‌های بزرگ است، تا اقدامات لازم را برای ارتقای امنیت در سطح ملی انجام دهند. ما همچنان به سوی رهبری جهان در ایمن سازی آینده‌ی سایبری پیش خواهیم رفت.

استراتژی ترامپ، اولین استراتژی سایبری کاملاَ قانونی در ۱۵ سال اخیر است که جایگزین یکی از برنامه‌های تحت کنترل دولت اوباما می‌شود. گفته می‌شود که قوانین قابل توجهی در خصوص استفاده از سلاح‌های سایبری توسط پنتاگون و آژانس‌های امنیتی دیگر در نظر گرفته شده است.

جان بولتون اظهار کرد که ما قصد انجام عملیات خشونت آمیز را داریم. این حرکت به عنوان یک هشدار هوشمندانه به عوامل و اقدامات خارجی که شامل حملات سایبری علیه زیر ساخت‌های رای گیری و حملات رایانه‌ایی به مقامات انتخاباتی این دولت بود که انتخابات میان دوره‌ایی ایالات متحده‌ی آمریکا را در سال ۲۰۱۸ مورد هدف قرار داده بودند.

از بولتون در خصوص بوجود آمدن جنگ سایبری ایالات متحده سوال شد، اما وی آنرا قبول نکرد اما از طرف دیگر، انتظار دارد که دولت آمریکا حملات بیشتری را برای مقابله با آنها، از سر بگیرد.

 

بیشتر بخوانید:

سایبرلند
نسرین ذاکری
نویسندهنسرین ذاکری

دیدگاهتان را بنویسید