اخبار

امکان هک خودروهای فولکس واگن و آئودی

یک شرکت هلندی در زمینه امنیت سایبری به این مطلب پی برده است که سیستم اطلاعات داخل خودرو (IVI) برای بعضی از خودروهای گروه فولکس واگن در برابر هک های از راه دور آسیب پذیر هستند.

سایبرلند

محققان حوزه امنیت کامپیوتری با نام های دان کپر و تیجس آلکماد بیان کردند که با موفقیت یافته‌های خود را آزمایش کردند و زنجیره‌های مربوط به مدل‌های Golf GTE و Audi A3 Sportback e-tron را بررسی کردند (Audi یکی از برندهای گروه فولکس واگن است).

محققان کامپیوتست، خودروهای Audi و Volkswagen را از طریق وای فای هک کردند.

دو محقق بیان کردند که از اتصال وای فای خودرو برای استخراج برنامه و دسترسی به IVI خودرو که توسط فروشنده وسایل الکترونیک هارمن ساخته شده استفاده کردند.

همچنین محققان به حساب ریشه ای سیستم IVI دسترسی پیدا کردند که این کار امکان دسترسی به سایر اطلاعات ماشین را نیز فراهم می آورد.

دسترسی روت در خودروی Audi

محققان کامپیوست می گویند “در شرایط خاص، حمله کنندگان می‌توانند به مکالمه‌های راننده از طریق کیت ماشین گوش دهند – میکروفون را روشن و خاموش کنند و همچنین به دفترچه آدرس و تاریخچه مکالمات  دسترسی کامل پیدا کنند.”

محققان اضافه کردند که “به علاوه، به علت آسیب پذیری، احتمال کشف  دقیق اطلاعات از طریق سیستم هدایت در مورد مکان و زمان حضور راننده در یک موقعیت خاص وجود دارد.”

دسترسی روت در خودروی Audi

محققان می توانستند به کار خود ادامه دهند ، اما کار خود را متوقف کردند

کوپر و ـ آلکماد می گویند که سیستم IVI به صورت غیر مستقیم به سیستم گاز و ترمز خودرو متصل است، اما محققان به بررسی تعامل سیستم‌هایی که در آن از نشر ویژگی‌های هوشمند خودروی ولکزواگن می ترسیدند ادامه ندادند.

در مجموع، علاوه بر اینکه بخش حمله وای-فای امکان دسترسی از راه دور را برای سیستم IVI فراهم کرده اند، اما محققان عیب‌های دیگری را یافتند که می توانند با استفاده از برنامه‌های عیب یابی USB قرار گرفته در زیر داشبورد ماشین به آنها دست پیدا کنند.

سایبرلند
نسرین ذاکری
نویسندهنسرین ذاکری

دیدگاهتان را بنویسید