اخبار

کسپرسکی و اعتراض به توییتر بابت جلوگیری از انتشار تبلیغات

مشکلات کسپرسکی پس از افشای ماجرای همکاری پشت پرده این شرکت با دولت روسیه تمامی ندارد و در آخرین اقدام صورت گرفته توییتر با مقابله با کسپرسکی پرداخته است.

سایبرلند

شرکت کسپرسکی در سال ۲۰۱۶ به اتهام همکاری با دولت روسیه و جاسوسی از امریکا متهم شد. این اتهامات ظاهرا ثابت شده هستند و حتی این شرکت نیز با وجود اینکه این همکاری را رد کرد اعلام کرد که هک شده بودند و هکرهای روسی از کانال نرم افزارهای این شرکت به سیستم یکی از کارمندان NSA که اطلاعات مهمی را از سازمان خارج کرده بود و بر روی لپ تاپ خود کپی کرده بود و اتفاقا آنتی ویروس کسپرسکی بر روی آن نصب بوده است نفوذ کنند.

پس از آن امریکا به تلافی این موضوع آنتی ویروس کسپرسکی را در تمام سازمان‌ها و نهادهای وابسته دولتی در امریکا ممنوع کرد. پس از امریکا انگلیس و چند کشور دیگر نیز به پیروی از امریکا چنین قوانینی را وضع کردند.

بسیاری از شرکت‌ها مانند مکافی با فروشگاه‌های زنجیره‌ای امریکا وارد کمپینی شدند که مردم عادی آنتی ویروس کسپرسکی خود را تحویل دهند و به ازای آن آنتی ویروس مکافی رایگان تحویل بگیرند.

ابعاد این ماجرا هنوز ادامه دارد و در آخرین اقدام شرکت توییتر کلیه تبلیغات شرکت کسپرسکی را قطع کرده است و از آن جلوگیری کرده است.

توییتر علت اینکار را عدم هماهنگی مدل کسب و کار این شرکت با سیاست های تبلیغاتی توییتر اعلام کرده است.

مدیران کسپرسکی از این موضوع ابراز نارضایتی کرده اند و جدای از موضوع همکاری اثبات نشده با دولت روسیه کلیه تبلیغات این شرکت در توییتر هیچ یک از خط قرمزهای توییتر را نقض نکرده است و این موضوع علاوه بر شرکت کسپرسکی سایر فعالان در حوزه تبلیغات آنلاین و صنعت امنیت سایبری را به واکنش واداشته و از توییتر خواسته اند در این خصوص توضیح دهد.

این موضوع درحالی است که یکی از مقامات وزارت امنیت داخلی امریکا نیز تصمیم این موضوع را از جانب دولت رد کرده است و آن را تصمیم شرکت توییتر اعلام کرده است.

 

سایبرلند
نسرین ذاکری
نویسندهنسرین ذاکری

دیدگاهتان را بنویسید