اخبار

تلگرام و موج جدید هک اکانت های آن – آموزش نحوه‌ی محافظت از حساب کاربری خود

همانند حساب‌های کاربری در رسانه‌های اجتماعی دیگر، حساب‌های کاربری تلگرام نیز در حال هک شدن است. به خصوص اگر هکرها به کانالی که تعداد زیادی فالوور دارد دسترسی پیدا کنند. چنین حسابهای کاربری در جریان اخیر این موج از حملات قرار می‌گیرند. در این پست به شما توضیح می دهیم که این هک چگونه صورت می گیرد و برای محافظت در برابراین نوع هک توصیه‌هایی را بیان می‌کند.

سایبرلند

چگونه تلگرام هک می شود؟

چگونه هک تلگرام اتفاق می افتد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: از طریق حملات فیشینگ این هک صورت می گیرد. کاربر یک پیام به حساب کاربری خود در تلگرام با یک نام مستعار مانند ادمین دریافت می‌کند که در آن نوشته شده است که فعالیتی مشکوک در حساب کاربری او شناسایی شده است و کاربر باید حساب کاربری خود را تایید هویت کند، در غیر اینصورت حساب کاربری او مسدود خواهد شد.

کاملا طبیعی به نظر می رسد که این لینک به سایت فیشینگی مرتبط است که دارای آدرسی قابل اعتماد است. این لینک می‌تواند چیزی شبیه به Telegram-anitspam.org و یا Telegram-verification.site باشد. ظاهر سایت کپی برابر صفحه‌ی رسمی لاگین در آدرس Web.telegram.org است. از کاربر خواسته می‌شود تا شماره تلفن، کد تایید و اگر احراز هویت دو مرحله‌ایی باشد، گذر واژه‌ی خود را نیز تایید کنید و در صورت فراموش کردن رمز عبور، اسکمر از کاربر می‌پرسد که فرایند معمول بازیابی رمز عبور را انجام دهد.

محافظت از حساب کاربری تلگرام

تایید دو مرحله‌ایی احراز هویت را فعال کنید، اینکار سرقت حساب کاربری شما را برای هکرها سخت تر می‌کند. از پیام‌هایی که از غیر مخاطب برای شما ارسال می شود، اجتناب کنید و لینک‌های مشکوک را دنبال نکنید. حساب ادمین در تلگرام دارای نشانه‌ی تایید اطلاعات حساب است (همانطور که در تصویر مشاهده می کنید)، اگر شما پیامی را از تلگرام دریافت کردید که هیچ نشانی نداشت، آن  پیام برای کلاهبرداری است. اگر تلگرام سوال آیا این پیام اسپم است را نشان داد، مراقب باشید، بدیهی است که تلگرام در مورد پیام هایی که خود ارسال می کند، چنین سوالی را هیچ وقت نمی پرسد.

قبل از وارد کردن اطلاعات خود بر روی صفحات وب، از ایمن بودن اتصال خود اطمینان پیدا کنید و به آدرس دومین، در قسمت نوار آدرس دقت کنید. در این خصوص آدرس باید، Telegram.org باشد نه Telegram-antispam.org و یا Antispam_verification.com

همچنین پیشنهاد می‌کنیم یک راهکار امنیتی با قابلیت ضد فیشینگ در همه ی دستگاه های خود نصب کنید.

 

مطالب مرتبط:

 


تلگرام و موج جدید هک اکانت های آن – آموزش نحوه‌ی محافظت از حساب کاربری خود


سایبرلند
نسرین ذاکری
نویسندهنسرین ذاکری

دیدگاهتان را بنویسید