اخبار

حمله باج افزاری به وب سایت وزارت انرژی اوکراین

وب سایت انرژی و زغال سنگ اوکران طی یک حمله سایبری از کار افتاد و تمام فایل‌های آن از طریق یک باج افزار کد شدند و با پیغام درخواست باج دیفیس شد.

سایبرلند

حمله سایبری به وزارت انرژی اوکراین

در پی حمله این باج افزار همراه با یک پیغام انگلیسی درخواست باج شده است، سخنگوی پلیس سایبری اوکراین (Yulia Kvitko) می‌گوید به نظر می‌رسد این حمله فقط به این وب سایت بوده است و مشکلی برای سایر وب سایت‌ها و نهادهای دولتی ایجاد نشده است.

وی همچنین با اشاره به حمله‌ای که به زیر ساخت انرژی آنها در دو سال پیش اتفاق افتاد که طی آن برق اوکراین برای مدتی قطع شده بود، می‌گوید اوکراین به صورت مرتب تحت فشار حملات سایبری قرار گرفته است و به نظر می‌رسد این حملات از جانب دولت روسیه باشد.

روسیه بارها پس از جدایی شبه جزیره کریمه اوکراین و مناقشات پیش آمده پس از آن مورد اتهام حملات سایبری از جانب اوکران قرار گرفته است، ولی مشخص نیست این حملات به دلیل ضعف امنیتی در سیستم‌های اوکراین می‌باشد و یا به دلیل قدرت هک و مصر بودن دولت روسیه.

در طی این حمله تنها وب سایت وزارت انرژی اوکراین آسیب دیده است ولی آسیبی به سیستم ایمیل نرسیده است و ایمیل‌های این وزرات خانه به درستی در حال کار کردن می‌باشد.

وب سایت شرکت‌‌های بزرگ انرژی اوکراین در حال کار کردن می‌باشند و این مشکل فقط برای وب سایت وزارت خانه بوده است.

 

سایبرلند
نسرین ذاکری
نویسندهنسرین ذاکری

دیدگاهتان را بنویسید