اخبار

جیمی واتسون، تک تیر انداز نیروی دریایی، مدیر عامل جدید تیم McAfee

سایبرلند

هیچ چیزی ثابت نیست، خصوصاً وقتی که به جان مک‌آفی ربط پیدا کند. مک‌آفی فردی نیست که تا یک مرحله‌ای برسد و بعد به افتخارات کسب کرده‌اش تکیه کند؛ بلکه همیشه دنبال فرصت‌های و چالش‌های جدید است و اخیراً به عنوان مدیرعامل Luxcore انتخاب شده است. او هرگز مسئولیت فراتر از توانایی‌هایش را نمی‌پذیرد و همین مسئله باعث شده مک‌آفی برای خوب انجام دادن این وظیفه‌ی جدید، به فرصت‌های خوش و روزانه‌ی McAfee پشت کند. پس برای تکمیل وظیفه‌ی قبلی، او جیمی واتسون را به عنوان مدیرعامل جدید McAfee برگزید و تغییراتی نیز مانند تبدیل McAfee Crypto Team به Team McAfee انجام داد.

اما سوال‌هایی درباره‌ی جیمی و سابقه‌ی کاری و اینکه چرا مک‌آفی او را برگزیده مطرح است.

مکافی و جیمی واتسون

 

واتسون قبلاً چه کاره بوده؟

جیمی یکی از تک‌تیراندازان یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا و از فرماندهان سپاه تفنگداران آمریکا، با ۱۷ سال سابقه‌ی فرماندهی بوده است. این سابقه به اندازه‌ی کافی گویای میزان وفاداری و مسئولیت‌پذیری او می‌باشد. او در تقریباً تمامی شاخه‌‌های نظامی فعالیت داشته و در طی خدمتش بیش از ۴۰۰ دوره سطح بالای ماموریت‌های مبارزه‌ای را گذرانده است. و دوره‌های BUDS (Basic Underwater Demolition School)، از چالش‌برانگیزترین دوره‌های آموزشی را رد کرده است. همچنین با موفقیت دوره‌های مهم دیگری چون رهبری تیم، خلبانی SEAL Delivery Vehicle و متخصص ماموریت را گذرانده است.

بعد از اتمام خدمت، نیرو و انرژی خود را صرف فعالیت‌های غیرنظامی در شرکت‌های مختلف کرد. او برای KaiserUS Amphibian، Operations Officer of Girls Rising Above Child Exploitation(GRACE)، Executive Officer of Ares International Inc. ، قبل از رسیدن به مک‌آفی کار کرده است.

به هر حال، گذشته هیچوقت پیشگوی خوبی برای آینده نیست. و آخرین شغل او باعث شد نظر مک‌آفی به او جلب شود و او را برای پیشبرد شرکت به مرحله‌ی بالاتر انتخاب کند و با ابتکار عمل بالایی که دارد، باعث می‌شود اثر و نتیجه‌ی نهایی تیم را بالا ببرد.

اما وضعیت برای واتسون همیشه هم گل و بلبل نبوده. وضعیت مقابل مک‌آفی فرق می‌کند. اگر قرار باشد زیر دست مک‌آفی کار بکنید، فشار بسیار سنگینی روی‌تان خواهد بود. با ورود واتسون مشکلات پی در پی بر سرشان آوار شده است. اما واتسون غلبه و کنترل خود را به خوبی ثابت کرده و می‌تواند تیم را به خوبی در جهت اهدافش پیش ببرد. از آنجا که حرف و نظرات بقیه نمی‌توانند حواس او را از مسیرش پرت ‌کنند، واتسون دید واضحی از آینده دارد. این دید باز او نه تنها موفقیت تیم را به ارمغان خواهد آورد، بلکه پیشرفت دنیای ارزهای دیجیتال را نیز به همراه خواهد داشت.

واتسون: «برای اینکه ارزش دیجیتال مطابق انتظارات‌مان موفق شود، باید ایده‌هایی فراتر از نیاز‌های فعلی پیاده‌سازی کنیم. تغییر نیازمند تمرکز است. ما با جدیت پیگیر پروژه‌ها، حتی فراتر از نیاز کنونی و پیگیر پیدا کردن افراد، فعالیت‌های صنعتی و شرکت‌های جدید برای فواید ارز دیجیتال هستیم.»

یک هدف بلندپروازانه، اما بیانگر اینکه به شدت به نگرشی درست نیاز است تا ارز دیجیتال مقابل موانع مسیر، جهش داشته باشد.

این سخنرانی‌ها در اینترنت و پیش مردم احتمالاً خوب به نظر می‌رسد و می‌تواند امیدوار کننده نیز باشد. اما در عمل هیچ پیشرفتی نخواهد داشت! واتسون با هدف قرار دادن صنعت و جامعه‌ی خارج از ارز دیجیتال فعلی، روی نتیجه‌ی درخشان نهایی این راه متمرکز شده است.

درست مانند قبل، واتسون باز هم راه آسانی انتخاب نکرده است. با هزاران نفر علیه پیشرفت ارز دیجیتال، واتسون و تیمش راهشان را از آن‌ها کاملاً جدا کرده اند.

مک‌آفی: «جیمی حتماً نیازهای راهبرانه‌ی این تیم برای قدم برداشتن به سمت مراحل بالاتر را برآورده خواهد کرد. خواهید دید که مک‌آفی چگونه در ماه‌ها و سال‌های آتی تغییرات بزرگ و موثر ایجاد می‌کند.»

می‌توانید جیمی واتسون و روند پیشرفت تیم را در توییتر دنبال کنید با @McAfeeExecutive

 

مطالب مرتبط:


جیمی واتسون، تک تیر انداز نیروی دریایی، مدیر عامل جدید تیم McAfee


سایبرلند
پانته‌آ ستوده

دیدگاهتان را بنویسید