مقاله

در صورت از کار افتادن آنتی ویروس چه کنیم؟

اگر آنتی ویروس سیستمتان از کار افتاده است و نگران تهدیدات و خطرهای امنیتی ناشی از آن هستید حتما مطلب زیر را مطالعه کنید.

سایبرلند

آنتی ویروس جزء اصلی و بسیار مهم برای امنیت کاربران خصوصا کاربران خانگی می باشد. در صورتی که ما با پیغام‌ها و علائمی روبرو شویم که نشان دهنده عدم کارکرد صحیح آنتی ویروس باشد می‌بایست فورا نسبت به آنها واکنش نشان دهیم و آنها را بررسی کنیم. در غیر اینصورت ممکن است به سادگی گرفتار باج افزارها و سایر حملات سایبری شویم.

عوابق این حملات می‌تواند منجر به از دست دادن اطلاعات، جاسوسی و هک شدن باشد.

 

حفظ عملکرد صحیح آنتی ویروس موارد زیر را بررسی فرمایید:

۱- ابتدا مطمئن شوید که در حال استفاده از یک آنتی ویروس رایگان هستید یا اورجینال؟ اگر از محصولات اورجینال استفاده می‌کنید مطمئن شوید اشتراک شما همچنان فعال است. در صورتی که لایسنس (اشتراک) شما تمام شده است نسبت به خرید یک لایسنس آنتی ویروس اورجینال اقدام کنید.

همچنین دقت داشته باشید که در اینجا منظور از آنتی ویروس رایگان، آنتی ویروس های کرک شده نیست. بلکه محصولاتی هستند که شرکت سازنده آن را به صورت رایگان ارائه می‌دهد. این محصولات تاریخ اتمام اشتراک ندارند و به صورت مادام العمر کار می‌کنند، ولی امکانات کمتری نسبت به نسخه‌های کامل و پولی ارائه می‌دهند.

۲- در صورتی که مشکل مربوط به مورد اول نبود لازم است اقدام به حذف کرده و نسبت به نصب مجدد آن اقدام کنید.

برای این منظور به قسمت کنترل پنل ویندوز مراجعه کنید و در قسمت Programs and Features اقدام به حذف آنتی ویروس کنید. همچنین همه شرکت های آنتی ویروس حذف کننده هایی (Removal) در اختیار قرار می دهند که می توانید در صورت عدم پاک شدن نرم افزار ویروس کش از آنها استفاده کنید.

لیست کامل آنها را می‌توانید در زیر بیابید:

دانلود حذف کننده ها

همچنین چنانچه در این حالت نیز حذف ضد ویروس ممکن نبود سعی کنید حذف کننده را در حالت Safe Mode اجرا کنید.

۳- پس از حذف سیستم را ریستارت نمایید و مجددا اقدام به نصب کنید.

در اکثر مواقع با انجام و بررسی مراحل بالا می بایست مشکل حل شده باشد. ولی چنانچه مشکل همچنان پابرجا بود به قسمت پرسش و پاسخ سایت مراجعه فرمایید و مشکل خود را کامل شرح دهید. کاربران حاضر در سیستم پرسش و پاسخ سایبرلند شما را راهنمایی خواهند کرد.

سایبرلند
نسرین ذاکری
نویسندهنسرین ذاکری

دیدگاهتان را بنویسید