مقاله

دانلود بهترین آنتی ویروس رایگان ۲۰۱۹ – بررسی و مقایسه بیش از ۱۰ ویروس کش رایگان

سالانه میلیاردها دلار صرف سرمایه گذاری بر روی نرم افزارهای آنتی ویروس می‌شود، زیرا آنها می‌دانند که ویروس ها ممکن است رایانه‌ها را برای مدت زیادی، از کار بیاندازند و باعث از دست رفتن سرمایه‌ی یک شرکت شوند.

سایبرلند

بعد از خرید یک کامپیوتر جدید، اولین کاری که باید انجام دهید آن است که یک آنتی ویروس مناسب نصب کنید. خبر خوب این است که یک محافظت با کیفیت و مناسب می‌تواند کاملا رایگان باشد!  البته با توجه به طیف گسترده‌ی گزینه ها، انتخاب گزینه‌ی مناسب دشوار است. به همین خاطر ما این مقاله‌ی راهنما را تهیه کرده‌ایم تا بهترین آنتی ویروس های رایگان را به شما معرفی کرده و انتخاب را برای شما آسان کنیم.

ویندوز مسیری طولانی در حوزه امنیت طی کرده است اما باز هم باید راهکار داخلی ویندوز۱۰، یعنی ویندوز دیفندر(Windows Defender) را به عنوان آخرین آنتی ویروس رایگان برای محافظت از سیستمتان معرفی نماییم.

اینگونه نیست که این نرم‌افزار ناکارامد باشد (گرچه هر نرم افزار آنتی ویروس شخص ثالث، ماجراهای طولانی خودش را دارد) بلکه به خاطر سازگاری جهانی‌اش، هدف بزرگتری برای مهاجمان به حساب می‌آید. کاربرانی از ویندوز که آنتی ویروس قوی تری نصب نکرده‌اند، بهترین میزبان برای ویروس ها و تروجان ها هستند؛ حمله به پیوند های ضعیف، حمله از طریق بخش دفاعی نرم افزار که در این پیوندها به طور پیش فرض وجود دارد و در نهایت شما گرفتار می‌شوید.

به همین خاطر است که ما ویندوز دیفندر را در لیست بهترین آنتی ویروس رایگان، جا نداده ایم. نیاز شما بیشتر از چیزی است که این نرم افزار می‌تواند ارائه دهد. اگر شما یک راهکار پیشرفته شناسایی ویروس، محافظت دربرابر ویروس روز صفر، ضد بدافزار، ضد باج افزار و دیگر راهکار های امنیتی ضروری را اجرا نکنید به آن معناست که در برابر آلودگی ها و سرقت هویت، بی دفاع مانده اید.

ما دوباره با کارشناسان لابراتوار ویروس AV-TEST مشورت کرده ایم تا موثرترین راهکار محافظتی دربرابر ویروس ها را پیدا کنیم و همچنین به نظرات شما در مورد قابلیت استفاده گوش فرا داده ایم. دانلود آنتی ویروس رایگان نیز هزینه هایی دارد – آنها از ورژن رایگان به عنوان آگهی برای پیشنهادات ویژه و پریمیوم خود استفاده می‌کنند. همچنین از این طریق به جمع آوری داده برای ارتقای امنیت محصولاتشان می‌پردازند.

بنابراین ما درک می‌کنیم که پاپ آپ های فراوان این نسخه‌ها برای شما آزاردهنده است و اگر شما حاضر هستید تا کمی از حفاظت آنتی ویروس را فدای تجربه کاربری بهتری کنید، ما همراه شما هستیم…

 

آنتی ویروس بیت دیفندر رایگان

دانلود رایگان آنتی ویروس بیت دیفندر – Bitdefender

بهترین اسکنر رایگان آنتی ویروس در سال ۲۰۱۸

سیستم عامل: ویندوز، مک، اندروید | آخرین نسخه: ۲۰۱۸ | ویژگی ها: حفاظت فیشینگ، تجزیه و تحلیل رفتاری، اسکن خودکار

+ اسکن سریع

+ تشخیص ویروس عالی

 – کاربران پیشرفته ممکن است کنترل بیشتری بخواهند

 – اسکن‌ها نمی‌توانند برنامه ریزی شوند

نسخه رایگان آنتی ویروس Bitdefender، مشمول بهبود اساسی شده است و به صدر لیست ما صعود کرده است. این بهترین نرم افزار امنیتی رایگان است که در حال حاظر می‌توانید دانلود کنید.

با توجه به نسخه کامل این محصول، نسخه‌ی رایگان این آنتی ویروس تمیز و شبک بوده و ساختار خوبی در مکانیسم اسکن دارد (که تقریبا به طور جهانی سریعتر از میانگین است). قابلیت تشخیص ویروس این نرم افزار به حدی شگفت انگیز است که آن را به صدر فهرست ما آورده است.

اصرار نسخه‌ی رایگان به اجرای حالت autopilot مثل تیغ دو لبه می‌ماند؛ از طرفی باعث می‌شود که فرایند مدیریت ویروس، آسان شود اما از طرف دیگر این عمل را از دسترس کاربر خارج می‌سازد. گرچه ما تمایل داریم به این مورد اعتماد کنیم اما در گذشته تعدادی از سیستم های خودکار سرکشی کرده و موجب دردسر شده اند مثل آنتی ویروس پاندا که خودش را به عنوان یک ویروس در نظر گرفت و موجب شد سیستم های ویندوز بسیاری، قفل شوند.

با این حال، آزمایشات دوره‌ای AV-TEST در ماه دسامبر، چندین نقص در مدیریت تهدیدات روز صفر پیدا کرده است. لازم به ذکر است در حال حاضر شما می‌توانید آنتی ویروس غیر رایگان بیت دیفندر با بالاترین امتیاز یعنی Bitdefender Antivirus Plus را با پرداخت ماهانه ۱٫۶۶ دلار (قیمت جهانی) خریداری فرمایید.

این مبلغ بسیار ناچیزی است که در مقابل آن هزاران امکانات ویژه به دست خواهید آورد از جمله: حفاظت بانکداری آنلاین، مدیریت یکپارچه گذرواژه ها، فایل شردر(file shredder) دائمی و پشتیبانی آنلاین بیست و چهار ساعته در هفت روز هفته.

دانلود آنتی ویروس رایگان بیت دیفندر

آنتی ویروس رایگان اواست

دانلود آنتی ویروس رایگان آواست – Avast

یک مجموعه آنتی ویروس رایگان و فوق پیشرفته

سیستم عامل: ویندوز، مک، آندروید | آخرین نسخه: ۱۷ | ویژگی ها: تشخیص ویروس، حالت بازی، مدیریت رمز عبور، اسکنر بدافزار

+ کامپیوتر شما را آهسته نمی‌کند

+ حفاظت عالی در برابر ویروس

– تنظیمات حریم خصوصی آزاردهنده

– شامل لینک برای پرداخت

با اینکه از نیمه سال ۲۰۱۶ مدت زیادی می‌گذرد، Avast و AVG هنوز به طور کامل ادغام نشده اند. شرکت تازه تاسیس می گوید که دو محصول رایگان آنتی ویروس جداگانه باقی خواهند ماند، اگرچه ظاهرا یک بسته مشترک آنتی ویروس در آینده وجود خواهد داشت. البته این بدیهی است زیرا در حال حاضر Avast دیتای بیشتری در دست دارد و پایگاه های کاربری خود را  به ۴۰۰ میلیون کاربر گسترش داده است. (به همین دلیل شبکه تشخیص تهدیدش نیز گسترش یافته است).

آخرین نسخه رایگان Avast یک حالت اتوماتیک بازی را برای خاموش کردن پاپ‌آپ ها و کاهش بار سیستم در هنگام اجرای  بازی‌های سنگین، اضافه کرده است، که بسیار مفید است. همچنین رابط کاربری ارتقا داده شده است. یک مدیریت رمز عبور نیز وجود دارد که به راهکار امنیتی اضافه شده است.

این محصول در آزمایش‌های جهانی AV-TEST در حوزه بدافزار ها امتیاز بسیار خوبی کسب کرده است و در حملات روز صفر عملکرد خوبی داشته است. این شبکه شناسایی گسترش یافته، بسیار کمک کننده است. نکته‌ی منفی، تاثیر این آنتی ویروس بر روی زمان راه اندازی نرم افزار و سنگین بودن آن است.

دانلود آنتی ویروس رایگان آواست

 

آنتی ویروس سوفوس

دانلود آنتی ویروس سوفوس – Sophos

انتخابی مناسب برای خانه هایی با چند کامپیوتر شخصی

سیستم عامل: ویندوز، مک | آخرین نسخه:۱۷ | امکانات و ویژگی ها: شناسایی ویروس، محافظت در برابر فیشینگ، کنترل های والدین، محافظت از ۱۰ کامپیوتر شخصی

+ ساده و غیر مزاحم

+ کنترل مبتنی بر ابر خوب از دستگاه های محافظت شده

– بدون برنامه ریزی اسکن

– محدودیت کنترل ها برای کاربران پیشرفته

این آنتی ویروس در بازار خود را به عنوان  “business-grade security” معرفی کرده است. امکانات این محصول برای یک آنتی ویروس رایگان کمی زیاد است و در واقع به نظر می‌رسد بیشتر مناسب خانواده‌ها می‌باشد.

شما با گرفتن این آنتی ویروس و ضد بدافزار استاندارد، ابزارهای مرورگری از جمله ضد فیشینگ و مدیریت مخاطب خواهید داشت. در کنارآن مدیریت مرکزی تا ۱۰ دستگاه کامپیوتر وجود دارد و این به آن معناست که می‌توانید انتخاب های مرورگر کودکان خود را کنترل کنید.

اگر چه AV-TEST به طور رسمی مهارت های Sophos را ارزیابی نکرده است، اما آزمایشگاه AV-Comparatives هم رتبه خوبی از توانایی‌های آنتی ویروس را ارائه می‌دهد.

گرچه این محصول همیشه اعلان‌های دسکتاپ داشته است اما هیچ نسخه پیشرفته و غیر رایگانی برای ارتقا نداشته بوده است اما این تغیر در فوریه انجام شد.

دانلود آنتی ویروس رایگان سوفوس

 

آنتی ویروس رایگان کسپرسکی

دانلود آنتی ویروس رایگان کسپرسکی – Kaspersky

کسپرسکی رایگان اولین نسخه رایگان این شرکت می‌باشد.

سیستم عامل: ویندوز | آخرین نسخه: ۱۸٫۰٫۰٫۴۰۵ | ویژگی‌ها: اسکن زمان واقعی، ضد فیشینگ، اسکن ایمیل، حفاظت از نرم افزارهای جاسوسی

+ موتور آنتی ویروس دقیق و قابل اعتماد

+ کاربر پسند

– مجموعه ای از ویژگی‌های اصلی

– پشتیبانی فنی محدود

نسخه غیر رایگان کسپرسکی، به طور مرتب به صدر لیست بهترین راهکار های امنیتی صعود می‌کند و AV-TEST نیز در آخرین آزمایش دوره‌ای خود امتیاز کامل را به این محصول داد. همانطور که انتظار می‌رود، نسخه رایگان کسپرسکی، مقیاسی کوچکتر از همان نسخه کامل برنامه است. نسخه رایگان دارای ویژگی هایی اضافی است از جمله: محافظت از حریم شخصی و حفاظت پرداخت رایگان  sandboxes (جعبه شنی) قدرتمند و مهم تر از همه حفاظت رایگان از کامپیوتر شخصی شما. در نتیجه استفاده از آن آسان بوده و برای حفاظت از دستگاه شما در مقابل ویروس ها بسیار موثر است.

مهمتر از همه، موتور اسکن real-world در نسخه غیر رایگان این محصول، کار را برای ویروس ها و تروجان ها سخت می‌کند. یکی از نکات مثبت در این نسخه آن است که مدام برای خرید محصول کامل به شما پیام نمی‌دهد.

اما آنتی ویروس کسپرسکی ۲۰۱۸ به طور عجیبی گران نیست! و محافظت خوبی برای دستگاه یا دستگاه های متعدد شما فراهم خواهد کرد. هزینه استاندارد برای محافظت از سه کامپیوتر ۲۹٫۹۹ دلار است و با قدرت بیشتر مانع باج افزار ها و جاسوس افزار ها و تروجان ها می‌شود.

دانلود آنتی ویروس رایگان کسپرسکی

آنتی ویروس رایگان اویرا

آنتی ویروس رایگان Avira

یک آنتی ویروس عالی، اما کمی شلوغ و پر هیاهو

سیستم عامل Windows ، Mac ، iOS ، Android  |آخرین نسخه: ۲۰۱۸ | ویژگی ها: تشخیص ویروس، حفاظت از فیشینگ، VPNداخلی، ابزار بهینه سازی سیستم

+ تاثیر کم در عملکرد سیستم

+ سرعت تشخیص عالی

– نصب کننده، دیگر محصولات اویرا را مجاز می‌کند.

– پاپ آپ های فراوان هنگام اجرا

نسخه رایگان این محصول برای ویندوز در آزمایش قدرت AV-Test امتیاز بالایی دارد و ۹۹٫۷% از تهدیدات آزمایشی را نابود می‌کند و عموما بار چندانی روی سخت افزار شما نمی‌گذارد.

رابط کاربری تمیز و دوستانه‌ای دارد (با طراحی مجدد Swish در ۲۰۱۸).

معرفی یک مجموعه امنیتی رایگان به صورت اختیاری در کنار آن – با حفاظت از باج افزار و فیشینگ، VPN 500MB / ماهانه و وعده های سرعت بخشیدن  – این معامله را شیرین تر هم می‌کند. این یکی از بهترین بسته‌های آنتی ویروس رایگان ۲۰۱۹ است.

پس چرا ما او را در موقعیتی که دو سال حفظش کرد یعنی در صدر لیست قرار ندادیم؟ به خاطر آزار ها و مزاحمت های مداوم است. در نسخه‌های رایگان وجود مقداری پاپ آپ و تبلیغات قابل پذیرش است اما این محصول این حد را رد کرده است. این مساله در اویرا به اندازه بسیاری دیگر از محصولات نیست (Comodo به ذهن می آید) اما نمایش پیغام‌های این محصول به طور مداوم آزار دهنده خواهد بود.

دانلود آنتی ویروس رایگان اویرا

آنتی ویروس AVG رایگان

دانلود آنتی ویروس رایگان AVG

یک محصول زیبا اما دارای فقدان در برخی حوزه ها

سیستم عامل: ویندوز، مک، آندروید | آخرین نسخه: ۲۰۱۸ | ویژگی ها: تشخیص ویروس، حفاظت از فیشینگ، ابزار بهینه سازی سیستم، اسکنر بدافزار

+ کاملا قابل تنظیم

+ رکورد عالی در حفاظت در برابر نرم افزارهای مخرب

-ممکن است اسکن خیلی کند باشد

– بهترین محافظت در برابر فیشینگ نیست

یک روند رو به رشد در میان برخی از متخصصان آنلاین به منظور برچسب زدن به برنامه های آنتی ویروس مانند AVG – و در واقع، AVG به طور خاص – به عنوان “crapware” وجود دارد. ما این تعریف را قبول نمی کنیم؛ اگر این اصطلاح به معنای این است که این برنامه‌ها بی فایده یا بی معنی هستند، این قطعا درست نیست.

AVG حفاظت از ویروس مؤثر و معقولی را به صورت رایگان ارائه می دهد و این کار را با حداقل تاثیر منفی بر سیستم انجام می‌دهد. اگر از سوی دیگر، این اصطلاح خفت آور به محصولاتی اشاره دارد که در مورد تبلیغات و ویژگی های کم اهمیت، زیاده روی می‌کنند – مثلا بخشی از ‘تنظیم کردن’ در نسخه رایگان آنتی ویروس AVG  – و در این مورد شاید این اصطلاح صادق باشد.

چه پاپ آپ داشته باشد و چه نداشته باشد ما به این آنتی ویروس بسیار علاقه‌مند هستیم. با توجه به آمار و ارقام AV-TEST، پایگاه کاربری این محصول به اندازه Avast گسترده است و ما متعجب شدیم که قدرت آن با صاحب جدیدش مطابقت ندارد. همچنین ابزار ضد فیشینگ باید بهبود یابد. همچنین این محصول فاقد برخی بخش های مفید مانند افزونه ها می‌باشد.

به طور مسلم، این به این معناست که موتور AVG یکسان نیست و یا اینکه Avast کمی قوی تر است. صرف نظر از این، در اواخر سال جاری، منتظرآنتی ویروس ترکیب شده Avast-AVG  باشید، زیرا وجود این دو محصول در کنار هم ممکن است جالب باشد.

اما تا آن زمان، شما نباید بیش از حد درباره اعتبار AVG ترس داشته باشید. این محصول نمره عالی از ۱۲ از ۱۲ توسط AV-TEST را به دست آورده است.

دانلود آنتی ویروس رایگان ای وی جی

 

آنتی ویروس رایگان پاندا

آنتی ویروس رایگان پاندا – Panda

سرشار از ویژگی‌ها و امکانات برای امنیت کامپیوتر، اما به اندازه ای که وعده داده بود سبک نیست.

سیستم عامل: ویندوز | آخرین نسخه: ۱۸ | ویژگی ها: اسکن مبتنی بر ابر، حالت بازی، ایمن سازی USB، کیت نجات  قابل بوت

+ میزان تشخیص بالای ویروس و بدافزارها

+ابزار ایمن سازی یو اس بی

– هنوز تأثیر قابل توجهی در منابع سیستم دارد

نبرد همیشگی پاپ آپ ها به خوبی شروع نمی‌شود زیرا قبل از اینکه بتوانید نسخه رایگان را دانلود کنید، این سایت پاپ آپ ها و بنرهای زیادی برای خرید نسخه کامل به شما نمایش می‌دهد. جدا از این به خود نرم افزار نگاهی بیاندازید: آنتی ویروس مبتنی بر ابر پاندا تا حد ممکن بر روی منابع سیستم باری وارد نمی‌کند. حداقل در زمانی که در پس زمینه در حال اجراست به این اندازه سبک است. اما شما هم مثل AV-TEST متوجه خواهید شد که این محصول تاثیر زیادی بر روی وظایف معمول سیستم دارد از جمله بر روی نصب نرم افزار ها، کپی کردن فایل ها، دانلود اپلیکیشن ها و…

دانلود آنتی ویروس رایگان پاندا

 

 

دانلود بهترین ویروس کش های رایگان ۲۰۱۸ همراه با بررسی و مقایسه

ویروس کش ها قاتل ویروس‌های رایانه‌ایی هستند که طوری برنامه ریزی شده اند که به سرقت اطلاعات حساس و حیاتی، قفل صفحه‌ی جستجو، پایین آمدن سرعت رایانه و از بین بردن اطلاعات مهم از طریق حذف آنها و غیره، بپردازند.

بسیاری از برندهای موجود در بازار، ادعا می‌کنند که بهترین و ارزان ترین ویروس کش ها را برای سیستم عامل‌ها در اختیار دارند. اما قطعاً تشخیص آنکه کدام یک از آنها بهتر از دیگری عمل می‌کنند کمی مشکل است.

برای استفاده کاربران خانگی، شرکتهای مدعی، نسخه‌ی ارزان ویروس کش را برای سیستم عامل ها در نظر می‌گیرند که نیاز به اشتراک سالیانه دارد. اگرچه برخی از نرم افزارهای ویروس کشی که به صورت رایگان ارایه می‌شوند به غیر فعال کردن سیستم دفاعی مانند Firewall می‌پردازند و راه های دسترسی به آن را مسدود می‌سازند و به شما این اجازه را می‌دهند که تنها برای استفاده‌ی خانگی و شخصی، از آنها استفاده کنید.

ما پس از انجام تحقیقات گسترده، فهرستی جامع از ویروس کش های رایگان بروز رسانی شده در اختیار شما قرار داده ایم که در زیر به معرفی آنها می‌پردازیم.

۱- ویروس کش رایگان آواست – Avast

آنتی ویروس رایگان آواست

اخیرا ویروس کش Avast محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. با توجه به آمارهای سایت Cnet جایگاه اول، از نظر تعداد دانلود توسط کاربران به ویروس کش آواست اختصاص می‌یابد و پس از آن به نرم افزارهای ویروس کش Avira و AVG اختصاص پیدا می‌کند چرا که امکانات دیگر و مهم ویروس کش را از کار نمی اندازد و تمامی این ویژگی ها را بجز Safe Zone، Firewall، Anti-spam در نسخه ی پولی آن مشهود است.

نمایش نمودار مقایسه بر روی وبسایت آواست بیانگر این است که در نسخه‌ی رایگان آن، برنامه Sand box در دسترس نمی‌باشد اما درواقع وجود دارد و ظاهرا این یک ترفند تبلیغاتی بوده است. اما چیزی که در ویروس کش Avast به جز مسدود کردن ویروس و نرم افزارهای جاسوسی، بیشتر نظر ما را جلب کرد، این بود که این نرم افزار از حافظه‌ی کمی استفاده می‌کند و دارای ویژگی‌های بسیاری مانند: Sand box، بوت اسکن، کنترل از راه دور، افزونه های ایمنی مرورگر، و خدمات حفاظت ابری است.

دانلود رایگان ویروس کش آواست

۲- ویروس کش رایگان ای وی جی – AVG

آنتی ویروس رایگان AVG

ویروس کش AVG یکی از نرم افزارهای محبوب و شناخته شده در بین ویروس کش های رایگان به حساب می آید. که بعد از ویروس کش Avast در جایگاه دوم قرار دارد. AVG رایانه ی شما را در برابر انواع ویروس ها، ایمیل های مشکوک، حملات تحت وب و ابزارهای سرقت اطلاعات شخصی محافظت می‌کند.

فایروال، ضد هرزنامه وعملکردهای بهینه سازی در نسخه‌ی رایگان این نرم افزار غیر فعال شده است. اما به طرز شگفت انگیزی، پشتیبانی تلفنی برای کاربران برخی از کشورها، مانند ایالت متحده و بریتانیا، در دسترس است.

ممکن است که ما از روند مراحل نصب نرم افزار که شامل ۳ مرحله است، نا امید شویم، در ابتدا ما به یک وب اینستالر با حجم ۴ مگابایت احتیاج داریم تا بتوانیم فایل‌ها را کاملاً دانلود کنیم و پس از نصب یک فایل ۶۰ مگابایتی دیگر برای دانلود وجود دارد. که فایل‌های قابل توزیع را در وب سایت‌ها راه اندازی می‌کنند. توجه داشته باشید که در طول مدت نصب، AVG، تولبار امنیتی به صورت پیش فرض نصب می‌شود.

دانلود رایگان ویروس کش ای وی جی

۳- ویروس کش رایگان Ad.Aware

آنتی ویروس رایگان Ad Aware

تیم بررسی و تحقیق بسیار مشتاق آزمایش ویروس کش Ad.Aware بود، زیرا یکی از بهترین نرم افزارهای ویروس کش ضد جاسوسی است. که در سال‌های اخیر به یک نرم افزار پیشرفته، تبدیل شده است. و جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. نسخه‌ی رایگان آن از موتور جستجوی Vipre استفاده می‌کند. اما Ad-Aware Total Security از موتور Gdata استفاده می‌کند.

چیزی که کاربران، بیشتر با آن مواجه می شوند، ظاهر گرافیکی نه چندان مناسب آن است که چندان کاربر پسند نیست و در ابتدا مجبور هستیم که به دنبال دکمه ی بررسی دستی آن بگردیم. بسیاری از ویژگی‌های پیشرفته‌ی حفاظتی که بیشترین فضای حافظه‌ را به خود اختصاص می‌دهند، در نسخه ی رایگان آن غیر قابل دسترس است.

از مزایای این نرم افزار، پشتیبانی از قابلیت حالت بازی است. که با فعال کردن آن، تمام پیام‌های هشدار دهنده‌ی نرم افزار، قطع می‌شود و هیچ گونه مزاحمتی در هنگام اجرای بازی در حالت تمام صفحه برای شما بوجود نمی‌آورد.

دانلود رایگان آنتی ویروس Ad.Aware

۴- ویروس کش رایگان Avira

ضد ویروس رایگان اویرا

این نرم افزار با قدرت تشخیص فوق العاده خود شناخته شده است و این قابلیت را دارد که هرگونه حرکت مخفیانه در سیستم عامل را ردیابی کند.

شما پس از نصب این نرم افزار مشاهده می‌کنید که بسیاری از ابزارهای آن به جز قابلیت اسکن بی وقفه به رنگ خاکستری درآمده است و در نسخه‌ی رایگان آن غیر فعال شده است. اما با این حال می‌توانید اطمینان حاصل کنید که نرم افزار به بهترین نحو به برقراری امنیت شما در برابر ویروس‌ها، تروجان‌ها، نرم افزارهای جاسوسی و بدافزار می‌پردازد.

ویروس کش Avira به جای کسب رتبه‌ی چهارم می‌توانست در رتبه ی اول قرار بگیرد. چناجه مواردی همچون نصب نوار ابزار Ask.com و تغییر موتور جستجوی پیش فرض مرورگر به Ask.com و نمایش پنجره‌های مزاحم PoPup برای اعلام هشدار بروزرسانی به نسخه‌ی پیشرفته در این نرم افزار وجود نداشت. اگرچه نوار ابزار Ask.com می‌توانست در هنگام نصب برنامه حذف شود، اما برای جلوگیری از آن باید ویژگی حفاظتی وبسایت نیز غیر فعال شود.

دانلود رایگان آنتی ویروس اویرا

۵- ویروس کش Zone Alarm + Firewall

آنتی ویروس و فایروال رایگان Zone Alarm

ZoneAlarm با اضافه کردن Firewall به برنامه های خود، بسیار مورد توجه قرار گرفته، کسپرکسی موتورهای ویروس کش را به صورت یکجا مورد استفاده قرار می‌دهد. اگرچه نتوانسته اند جایگاه اول را به خود اختصاص دهند اما با دارا بودن ابزارهای اشتراک کسپرسکی، در جایگاه بالایی قرار می‌گیرند.

ZoneAlarm این امکان را فراهم می‌سازد که هرکسی بتواند از موتورهای جستجوی فوق العاده‌ی کسپرسکی در محصولات ZoneAlarm free Antivirus+Firewall استفاده کند. اکثر نرم افزارهای ویروس کش، قابلیت بسیار کمتری را نسبت به مدت زمان تشخیص ویروس و حفاظت را دارند اما ZoneAlarm به کمک موتور جستجوی قدرتمند کسپراسکی وFirewall، حفاظت همه جانبه از اطلاعات رایانه‌ی شما را در برابر هکرها بر عهده می‌گیرند.

این نرم افزار نیز از حالت بازی پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید با رمزگذاری روی این برنامه، مانع دسترسی افراد غیر مجاز به آن شوید و هرگونه تغییر در تنظیمات آن را می‌توانید ممنوع کنید.

دانلود رایگان آنتی ویروس Zone Alarm

۶- آنتی ویروس رایگان مایکروسافت

آنتی ویروس رایگان مایکروسافت

همانطور که درست حدس زده اید، Microsoft Windows Defender توسط شرکت مایکروسافت ایجاد شده است که برای کاربران ویندوز رایگان است.

این ویروس کش بلادرنگ، برای محافظت در برابر بد افزارها، فعال می‌شود و به طور خودکار شروع به اسکن می‌کند. گزینه‌های اسکن، نه به قصد ایجاد مزاحمت برای کاربر بلکه برای محافظت بیشتر به طور پیش فرض پیکر بندی شده است. زیرا این برنامه هنگامیکه رایانه‌ی شما روشن می‌شود به طور خودکار شروع به اسکن می‌کند و حداکثر از ۵۰ درصد CPU استفاده می‌کند.

سازگاری و ثبات دو عامل احتمالی Microsoft Windows Defender است که باعث می‌شود ما آن را به دیگران پیشنهاد کنیم. اما با این حال نمی‌توانیم میزان درصد شناسایی را برآورد کنیم هنگامیکه اخیراً آنها با تهدید روز صفر فقط توانسته اند ۶۴% میزان ردیابی را در آزمون AV-Test کسب کنند.

این محصول به صورت رایگان همراه با ویندوز ۱۰ نصب می شود.

۷- ویروس کش Panda Cloud

آنتی ویروس پاندا

ویروس کش Panda Cloud با قرار دادن بستر ابری بر روی زیر ساخت‌های آنتی ویروس ویروس، تفاوت بسیاری با سایر آنتی ویروس های خانگی دارد. Panda اولین شرکت امنیتی است که به صورت رایگان ویروس کش Cloud را ارایه می‌دهد. نسخه‌ی رایگان آن، دارای حفاطت بی وقفه در برابر ویروس‌ها، جاسوس افزارها و تشخیص بدافزارها با توجه به نوع فعالیت و بررسی فیلتر صفحات وب است.

دانلود رایگان آنتی ویروس پاندا

۸- ویروس کش King Soft

آنتی ویروس رایگان King soft

KingSoft یکی دیگر از شرکتهای چینی است که دفتر مرکزی آن در شهر پکن قرار دارد. این نرم افزار به این دلیل محبوب است که دفتر مرکزی آن با دفتر مایکروسافت جایگزین شده است. این شرکت بیش از ۱۰ سال است که در صنعت تولید نرم افزار های آنتی ویروس، فعالیت داشته است. آنتی ویروس King  Soft یک برنامه ی کاملا ًضد ویروسی است که توانایی اسکن و پاک کردن ویروس‌ها را از رایانه دارد. این نرم افزار هم چنین می‌تواند به حفاظت از مرورگر شما، پیام رسانی قوی هنگام تماشای ویدیو، دانلود فایل و حتی فلش درایوها را برعهده می‌گیرد.

این نرم افزار دارای یک برنامه ی ضد هکر نیز می‌باشد و از Firewall جعلی استفاده نمی‌کند. برنامه‌ی ضد هکر حفاظت خود را از طریق کنترل از راه دور در برابر اقدامات صورت گرفته آغاز می‌کند.

با این حال این نوع از آنتی ویروس بروزرسانی شده  ادعا می‌کند که میتواند همپای نرم افزار های دیگر کار کند.

 

۹- آنتی ویروس رایگان FortiClient

آنتی ویروس رایگان فورتی کلاینت

Forticlient آخرین برنامه‌ی امنیتی شرکتFortinet است. این شرکت به عنوان یکی از رهبران تامین تجهیزات نرم افزارهای امنیتی شبکه به شمار می‌رود. این مجموعه به تازگی نرم افزار امنیتی مستقلی را به طور رایگان برای کاربران سیستم عامل ویندوز طراحی کرده اند که Fortigate نام دارد که قابلیت رجیستر کردن و ادغام را دارد و اجرای مستقل آن را پشتیبانی می‌کند.

نسخه ی رایگان این برنامه، ویژگی هایی مانند: ضد ویروس، فیلتر صفحات وب، Firewall، بهینه سازی وب، بررسی نقاط ضعف و گواهی پشتیبانی کاربر و بسیاری از امکانات دیگر را به همراه دارد.این برنامه توانسته است در آزمایش VB100 امتیاز ۱۰ را از مجموع ۱۱ امتیاز کسب کند.

دانلود آنتی ویروس رایگان فورتی کلاینت

 

 

مطالب مرتبط:

 


دانلود بهترین ویروس کش های رایگان ۲۰۱۹ همراه با بررسی و مقایسه


سایبرلند
پرنیان ستوده

دیدگاهتان را بنویسید