مقاله

۷۰ وبلاگ اخبار و مقالات امنیت اطلاعات که بایستی آنها را دنبال کنید.

اگر می‌خواهید امنیت خود در فضای آنلاین را افزایش دهید، دانش امنیت سایبری خود را بالا ببرید. اگر در خصوص امنیت آنلاین خود نگران هستید، لازم است بدانید وبلاگ‌هایی در خصوص امنیت سایبری وجود دارد که می‌تواند شما را در برابر تهدیدات موجود، راهنمایی کند.

سایبرلند

سوالی که در این میان بوجود می‌آید این است که، از کجا می توان تعدادی وبلاگ امنیت اطلاعات را به منظور کسب و یادگیری دانش بیشتر در حوزه‌ی امنیت سایبری پیدا کرد؟ و یا اینکه کارشناسان امنیتی کدام یک را دنبال می کنند؟ بنابراین می توانید با دانش بیشتر در برابر تغییراتی که در صنعت امنیت سایبری بوجود می آید، قرار بگیرید و نحوه‌ی حفاظت بهتر از دارایی‌های دیجیتال را آموزش ببینید.

اما چگونه می‌توان تفاوت بین کارشناسان واقعی را از غیر آن تشخیص داد؟ به همین خاطر است که ما فهرستی از تمامی وبلاگ‌های سایبری و آنهایی را که ارزش دنبال کردن دارند را در اختیار شما قرار دادیم. میدانیم که این فهرست کامل نیست، و هرگز هم نبوده، بنابراین ما هم چنان تلاش می کنیم تا، جاییکه امکان دارد فهرست را بروز رسانی کنیم. به احتمال، کارشناسان و وبلاگ‌های امنیتی دیگری نیز وجود دارند که در این فهرست قرار نگرفته اند. زیرا هر روز وبلاگ‌های تازه ایی در این زمینه راه اندازی می شوند.

 

معرفی وبلاگ های امنیت اطلاعات معروف جهان

به نظر شما چه وبلاگی، باید به این فهرست اضافه شود؟ از کوچکترین، محققان مستقل و کارشناسان تا مشهور ترین آنها: ارایه دهندگان امنیتی، غولهای رسانه‌ایی، سازمان‌ها، و یا جوامع امنیت سایبری . معیار اصلی این مقاله بهره مندی، از دانش و بینش بیشتر است. بنابراین اگر شما به بهترین روشهای موجود، تحقیقات ایمنی آنلاین، و یا آخرین اخبار امنیتی و نظر کارشناسان در این خصوص نیاز دارید، به وبلاگ‌هایی که در این فهرست فراهم کردیم و لازم است آن را دنبال کنید، وارد شوید.

Krebs on Security

۱- Krebs on Security

Brian Krebs شخصی است که این سایت را طراحی کرده است. او پس از آنکه در سال ۲۰۰۱ ، تحت تاثیر حملات هک قرار می‌گیرد ، شخصا به امنیت آنلاین علاقمند می شود. وی یکی از اشخاص برجسته نام در حوزه‌ی امنیت سایبری امروزه است. سایت Krebs موضوعاتی مانند ، آخرین تهدیدات، نقض حریم شخصی، مجرمان سایبری  و هم چنین اخبار و حواشی مربوط به مسایل امنیتی را کاور می کند. لازم به ذکر است که یاد آور شویم که Brian Krebs  هم چنین در زمینه ی نویسندگی نیز فعالیت  بسیاری داشته است.

 

 Schneier On Security

۲- Schneier On Security

یکی دیگر از وبلاگهای امنیت سایبری است که ارزش مطالعه کردن را دارد و متعلق به Bruce Schneier است که به عنوان یکی از تکنسین‌های امنیتی بین المللی توسط The economist، تحت عنوان Security Guru شناخته شده است. او صدها کتاب، مقاله و نوشته در خصوص امنیت سایبری ارایه کرده است که در بخش رسانه‌ایی بسیار محبوب هستند. مطبوعات از او به عنوان یکی ازصداهای مهم نه تنها به خاطر دانش او بلکه به خاطر نظرات کارشناسانه ایی که  در بخش امنیت آنلاین  ارایه می کند، یاد می کنند.

 

Tao Security

۳- Tao Security

این وبلاگ توسط Richard Bejtlich مشاور امنیتی شرکت Treat Stack و استراتژیست امنیتی FireEye طراحی شده است. وی در خصوص امنیت سایبری کتابهای بسیاری را نویسندگی کرده است و کار خود را به عنوان یکی از افسران ارشد اطلاعات نظامی درنیروی هوایی، بخش Computer Emergency Response و آژانس اطلاعات هوایی آغاز کرد. Richard با پیشینه‌ی بسیار خود، در حوزه‌ی امنیت سایبری بین المللی و آشنا به حملات مخرب در شبکه های سازمانی، تجربه‌ی خود را در بخش نظارت دیجیتال و نظارت شبکه به اشتراک می گذارد. از آنجا که شمار بسیاری از حملات از چین نشات می گیرد، وی در مقابله با مجرمان سایبری چینی نیز تخصص کافی دارد.

 

Graham Cluley

۴- Graham Cluley

یکی از محبوب ترین تحلیل گران امنیت رایانه است. او از اوایل دهه‌ی ۹۰ شروع به کار در این زمینه کرد. و به عنوان یک برنامه نویس شروع به نوشتن اولین نسخه  از Toolkit آنتی ویروس از Dr.Solomon کرد، و سپس به عنوان کارشناس ارشد در SOPHOS و McAfee به کار خود ادامه داد.

 

Troy Hunt

۵- Troy Hunt

یک مدیر استرالیایی مایکروسافت و برنامه نویس حرفه ایی در حوزه‌ی امنیت سایبری است. که به کاربرانی که از سراسر جهان، به صورت آنلاین به او مراجعه می کنند، آموزش و مشاوره می دهد و به کارشناسان حرفه ایی در خصوص تهدیدات و حوادث روز هشدار و توصیه‌های امنیتی را ارایه می دهد. او هم چنین نویسنده‌ی بسیاری از دوره‌های Top-Rating در حوزه‌ی امنیت سایبری است. به احتمال در خصوص پروژه‌ی Have I been Pwned? چیزی شنیده اید، این سرویس به صورت رایگان نقض‌های سیستم را شناسایی می کند و اگر سیستم در معرض خطر قرار گرفته باشد به شما هشدار می‌دهد.

 

Security Affairs

۶- Security Affairs

یک وبلاگ امنیتی نوشته شده توسط Pierluigi Paganini، هکر اخلاقی، محقق، تحلیلگر و خبرنگار امنیتی است. در این وبلاگ شما می‌توانید در کنار مقالات امنیتی مصاحبه‌هایی را که با هکرها صورت گرفته است مشاهده کنید. و بهترین روش‌های امنیت سایبری در سال ۲۰۱۶ را پیدا کنید. این وبلاگ به عنوان بهترین وبلاگ امنیت شخصی در اروپا، شناخته شده است.

 

Architect Security

۷- Architect Security

این وبلاگ امنیت سایبری توسط C.Wright طراحی شده است، وی سخنران، معلم و لیدر جامعه‌ی هکرها با بیش از ۲۵ سال تجربه در صنعت امنیت اطلاعات است. او به دیگر کاربران، نحوه‌ی استفاده از اقدامات ساده را به منظورحفظ ایمنی آنلاین آموزش می دهد.

 

Dark Reading

۸- Dark Reading

یک وب سایت امنیت اطلاعات گسترده است، که متخصصین امنیتی و فناوری را مورد خطاب قرار می‌دهد. متخصصین از  تجربه و دانش خود برای ارایه‌ی مقالات، توصیه‌ها، اخبار واطلاعات مربوط به فناوری اطلاعات در امنیت سایبری استفاده می کنند.

 

CIO blog

۹- CIO

وبلاگی است که شما در آن می توانید اخبار، مقاله‌های فناوری اطلاعات، بینش و تجربه و تحلیل نقض داده ها، و تهدیدات آنلاین که امنیت آنلاین شما را در معرض خطر قرار می‌دهد پیدا کنید. این وبلاگ، پوشش چند جانبه از وب جهان گستر، اطلاعات عمیق و دارای محتوا را برای متخصصین امنیتی و کاربران معمولی فراهم می کند.

 

CSO Online

۱۰- CSO Online

این وبلاگ بر روی آخرین اطلاعات امنیتی و بهترین شیوه در هردو بخش فناوری و تجارت، برای جلوگیری از دست دادن داده ها، تهدیدات سایبری، آسیب پذیری‌های نرم افزاری، بدافزارها، نقض داده‌ها و بسیاری از نکات مفید دیگر تمرکز می‌کند و در خصوص امنیت سایبری توصیه‌هایی رابرای کاربران ارایه میدهد.

 

PCMag’s Security Watch

۱۱- PCMag’s Security Watch

Neil Rubenking تحلیل گر PC Magazine به دلیل سبک هوشمندانه و دایرکت خود شناخته شده است. وی شخصی است که شما باید توصیه‌های آن را جدی بگیرید. مخصوصاَ اگر به دنبال توصیه‌های فنی بر روی راهکاری امنیت اصلی، فایروال‌ها، آنتی ویروس ، محصولات آنتی اسپم و یا به کار گیری امنیت کامل هستید. شما هم چنین می توانید در گزارش‌های امنیتی، به تجزیه و تحلیل دقیق برنامه‌های امنیتی صورت گرفته، نگاهی بیاندازید. اگر شما به دنبال چنین اطلاعاتی هستید، پس باید این وبسایت را جزو وب سایت‌های امنیتی سایبری که قصد دنبال کردن آنها را دارید قرار بدهید. وی هم چنین چندین کتاب را نیز نویسندگی کرده است.

 

Pauls Security Weekly

۱۲- Pauls Security Weekly

این وبلاگ امنیتی توسط Paul Asadoorian طراحی شده است که برای شما طیف وسیعی از اخبار و موضوعات امنیتی، مقالات مفید در این زمینه، مطالعات پژوهشی ارزشمند در خصوص هک، و جرایم سایبری را از طریق کانال‌های مختلف و یا از طریق پست‌های داخل وبلاگ، ویدیوها و پادکست ها، در اختیار شما قرار می دهد.

 

Forbes

۱۳- Forbes

این وبلاگ یکی از وبلاگهای مربوط به یک شرکت در حوزه ی امنیت آنلاین است که تجزیه و تحلیل موثق، ابزارهای قابل اعتماد، گزارش های RealTime، اخبار امنیت سایبری و اطلاعاتی را مورد آخرین آسیب پذیری‌های آنلاین ارایه می دهد.

 

SC Magazine

۱۴- SC Magazine

در حوزه‌ی IT و اطلاعات فنی و تجزیه و تحلیل داده‌ها برای مقابله با تهدیدات امنیتی آنلاین حضور دارد، وب سایت‌های آنها نتایج آزمون برای امنیت ایمیل، تلفن‌های همراه، سرویس خدمات ابری، و امنیت وب را به نمایش می گذارد.

 

۱۵- PC Mag

یقینا یکی ازمحبوب ترین سایت‌های فناوری در صنعت نرم افزاری است که برای خوانندگان خود، بسیاری از بررسی‌ها و مطالعات مربوط به آخرین محصولات امنیت آنلاین را ارایه می دهد. به منظور تجزیه و تحلیل عینی محصول مورد نظر خود، شاید شما علاقمند به بررسی آن باشید. اما فراموش نکنید که مقاله‌ی اختصاصی مورد نظر را در وب سایت جستجو کنید.

 

PC Mag

۱۶- The Hacker News

یکی از بزرگترین وبلاگ‌های امنیتی اطلاعاتی است که شما باید آن را به دلیل دسترسی به آخرین اخبار امنیتی، بینش و تجزیه و تحلیل داده ها دنبال کنید. شما هم چنین می‌توانید نظرات کارشناسان امنیت فناوری اطلاعات در سراسر جهان را در این وبلاگ مشاهده کنید.

 

Security Week

۱۷- Security Week

این یکی از وبلاگ‌های امنیت اطلاعات است که شما باید آنرا به دلیل دسترسی به آخرین اخبار امنیتی، بینش و تجزیه و تحلیل داده‌ها، دنبال کنید. شما هم چنین می توانید نظرات کارشناسان فناوری اطلاعات در سراسر جهان را در این وبلاگ مشاهده کنید.

 

Ars Technica

۱۸- Ars Technica

احتمالا یکی از قدیمی ترین و مهم ترین نشریه در زمینه‌ی تکنولوژی است که مطالب آن به لحاظ فنی زیرکانه و به روز رسانی شده و در عین حال سرگرم کننده است.

 

۱۹- Soft Pedia

یک منبع محبوب برای دانلود نرم افزار است اما در کنار آن موضوعات و  اخبار مربوط به دانش فناوری را نیز پوشش می‌دهد. این وبلاگ در سال ۲۰۰۱ توسط یک شرکت رومانی به نام Soft News Net SRL راه اندازی شد.

 

۲۰- The last Watchdog

یکی از محبوب ترین وبلاگ‌های امنیتی است که توسط خبرنگاری بنام Pulitzer تاسیس شده است. این وبلاگ در حقیقت نوعی محافظ امنیتی محسوب می شود. The last Watch یکی از بزرگترین وبلاگهای امنیت سایبری است. شما در این وبلاگ می‌توانید نظرات شخصی کاربران در خصوص امنیت سایبری، پرسش و پاسخ، پادکست و ویدیوهای مفید را مشاهده کنید.

 

Wired

۲۱- Wired

یکی از مجلات آنلاین کلاسیک آمریکایی است که در زمینه‌ی فناوری و نقش آن در فرهنگ، اقتصاد و سیاست فعالیت می‌کند. این وبلاگ موضوعات مختلفی را در خصوص حفظ حریم شخصی آنلاین، تهدیدات سایبری، امنیت سایبری و آخرین هشدارهای امنیتی را برای کاربران ارایه می دهد.

 

MotherBoard Vice

۲۲- MotherBoard Vice

یک مجله‌ی اینترنتی آنلاین که به فناوری و علم و دانش اختصاص دارد. بسیاری از نقض داده‌های موجود در سال‌های گذشته توسط این سایت اعلام شد و شما باید آن را دنبال کنید.

 

Mashable

۲۳- Mashable

یک شرکت رسانه‌ایی آنلاین است که در سال ۲۰۰۵ تاسیس شده است. هدف اصلی آن برقراری اتصال با نسل بعدی دنیای علم و فناوری است و منبع قدرتمند برای اخبار رسانه‌ایی، اجتماعی، دیجیتالی و فرهنگ وب می باشد.

 

Techcrunch

۲۴- Techcrunch

یکی دیگر از شرکت‌های رسانه‌ایی برجسته است که بر روی فناوری و اخبار فناوری متمرکز شده است و در سالیکه Mashable  تاسیس شد، این سایت که متعلق به شرکت AOL است نیز، راه اندازی شد.

 

IT Pro Portal

۲۵- IT Pro Portal

یکی از نخستین وب سایت‌های فناوری موجود در انگلستان است که در سال ۱۹۹۹ تاسیس شده است و به یکی از منابع پیشرو در زمینه‌ی فناوری اطلاعات در انگلستان تبدیل شده است. در این وبلاگ شما می‌توانید به بررسی محصولات فناوری، تجزیه و تحلیل مارکت، اخبار امنیتی سایبری و موارد دیگر، دسترسی داشته باشید.

 

Privacy Paradox From Lawfare

۲۶- Privacy Paradox From Lawfare

Privacy Pradox زیر مجموعه‌ی وبلاگ امنیتی The Lawfare است. نویسندگان آن نگاهی غیر اخلاقی به قانون و سیاست حفظ حریم شخصی می کنند.

 

The register

۲۷ – The Register

یکی دیگر از مجله های اینترنتی پیشرفته در زمینه ی فناوری است که بیش از ۹ میلیون نفر بازدید کننده دارد. شما در این وبلاگ اخبار مستقل ، نظرات و بررسی های اخیر در صنعت فناوری اطلاعات را مشاهده می کنید که بخش امنیتی آن آخرین اخبار را در خصوص صنعت امنیت سایبری ارایه میدهد.

 

Tech Republic

۲۸- Tech Republic

این وبلاگ ، منابع بسیاری را در صنعت آنلاین مانند، مقالات، انجمن‌ها، توصیه‌های فنی، و اطلاعات امنیتی را فراهم می کند. تمامی اطلاعات ارزشمند موجود در این وبلاگ امنیتی به متخصصان IT ، و پیشگامان فناوری کمک می کند تا بهترین تصمیم را در حیطه‌ی کاری خود بگیرند، این وبلاگ همچنین منابع مفیدی مانند روزنامه‌ها،  کتابها، ابزار و موارد دیگری را نیز ارایه می دهد.

 

Zero Day

۲۹- Zero Day

وبلاگ امنیتی Zero Day در صنعت IT ، برای کاربران بسیار اطلاعات مهمی را افشا می کند. اطلاعات این وبلاگ امنیتی متعلق به ZDNET است و شما باید آن را دنبال کنید تا آخرین تحلیل‌های امنیتی، آسیب پذیری‌های نرم افزاری، حملات مخرب و تهدیدات شبکه را دریافت کنید.

 

The Guardian Information Security Club

۳۰- The Guardian Information Security Club

این وبلاگ به دلیل کیفیت مقاله‌های خود در اخبار جهان شناخته شده است و همچنین بخش‌هایی را از امنیت اطلاعات برای شرکتها و کاربران ارایه می کند. برای آپدیت ماندن و دریافت اخبار مقاله‌های جدید در خصوص امنیت سایبری، اطمینان حاصل کنید که این وب سایت را دنبال می کنید.

 

Help Net Security

۳۱- Help Net Security

یک سایت معتبر مستقل است که از سال ۱۹۹۸ بر روی امنیت اطلاعات متمرکز شده است. شما در این وبلاگ به آخرین اطلاعات و مقالات مربوط به صنعت فناوری اطلاعات، از جمله نظرات کارشناسان در خصوص جدیدترین موضوعات امنیتی، بررسی آنها و هم چنین به رویدادهای مهم امنیتی دسترسی پیدا خواهید کرد.

 

Techworld Security

۳۲- Techworld Security

این وبلاگ در انتشار فناوری‌های بیزینس پیشرو است که توسط IDG تاسیس و راه اندازی شده است، بخش امنیتی به تجزیه و تحلیل آخرین تهدیدات مخرب و حملا سوء استفاده گر Zero-day اختصاص داده شده است. شما می توانید سایر موضوعات دیگر مانند مقاله‌های امنیتی و بررسی نرم افزارها را در آن پیدا کنید.

 

IT Security Guru

۳۳- IT Security Guru

این سایت برای جامعه‌ی امنیت سایبری در نظر گرفته شده است که اخبار و اطلاعات امنیتی IT را با نظرات و تجزیه و تحلیل این صنعت در اختیار کاربران قرار می دهد.

 

Network Computing

۳۴- Network Computing

محتوای این وبلاگ امنیتی بر روی فناوری خدمات ابری و سیستم‌های زیرساخت سازمانی تشکیل شده است. این وبلاگ مقالات راهکارهای امنیتی را در خصوص نحوه‌ی ارایه‌ی برنامه‌ها و خدمات یک محیط تهدید کننده‌ی بزرگ در دنیای بیزینس، اخبار و توصیه‌هایی از متخصصین را ارایه می دهد.

 

Info Security Magazine

۳۵- Info Security Magazine

با بیش از ۱۰ سال تجربه، این وبلاگ یک مجله‌ی اینترنتی آنلاین است که نه تنها موضوعات محبوب امنیتی را در خود کاور می کند، بلکه بروی استراتژی‌های امنیتی و بینش‌های ارزشمند در صنعت آنلاین متمرکز است. شما باید روشهای آموزشی آن را دنبال کنید.

 

SANS Institute AppSec blog

۳۶- SANS Institute AppSec blog

این وبلاگ موارد آموزش، صدور گواهینامه، تحقیقات و ابتکارات جوامع سایبری را ارایه می دهد و به متخصصان IT کمک می کند تا بستری امن را برای برنامه های خود فراهم کنند.

 

Peerlyst

۳۷- Peerlyst

جامعه‌ایی متشکل از متخصصین امنیت سایبری است که در آن به بحث و گفتگو در خصوص موضوعات کلیدی و مبادله‌ی نظرات می پردازند. گروهی به عنوان بخشی از این جامعه کوچک سایبری، با افرادی مثل شما به منظور کمک در ایجاد شفافیت در بازار امنیتی کار می کنند.

 

Europol

۳۸- Europol

در حالیکه این وبلاگ، وبلاگ امنیت سایبری نیست، اما بازم به ذکر است که مطالعه‌ی بخش European Union Agency foe Law Enforcement Cooperation و بروز ماندن با آخرین اخبار مطبوعاتی، مقالات خبری، نوشته‌های داخل وبلاگ، فیلم‌ها و سایر محتویات به کاربران کمک می کند.

 

Electronic Frontier

۳۹- Electronic Frontier

این وبلاگ یک سازمان غیر انتفاعی پیشرو در دفاع از آزادی‌های مدنی در دنیای دیجیتال است که در سال ۱۹۹۹ تاسیس شده است. کار آن عمدتا افزایش حقوق و آزادی‌هایی و حفاظت از میزان رشد تکنولوژی است. شما باید اطلاعات امنیتی وبلاگ را به خاطر کیفیت محتوای، تجزیه و تحلیل جامع، و راهنمایی آموزشی و غیره را مطالعه کنید.

 

Virus Bulletin

۴۰- Virus Bulletin

یک منبع اینترنتی مستقل برای مطالعه اشخاصی است که در زمینه‌ی امنیت رایانه و چشم انداز تهدیدات آنلاین موجود، نگران هستند. این وبلاگ آخرین تهدیدات، تحولات و تکنیک‌های جدید در چشم انداز امنیتی، نظرات اعضای شناخته شده در صنعت و غیره، را کاور می کند.

 

Stay Safe Online

۴۱- Stay Safe Online

این وبلاگ امنیتی توسط سازمان NCSA تاسیس شده است و یک منبع آنلاین قابل اعتماد است که اطلاعات ارزشمندی را در خصوص نحوه ی ایمن ماندن در اینترنت، نحوه‌ی حفظ ایمنی در بیزینس و بسیاری از نکات مفید دیگر و بینش‌های خاصی را در خصوص حفظ حریم شخصی ارایه می دهند.

 

Security Boulevard

۴۲- Security Boulevard

این وبلاگ در حقیقت خانه‌ی وبلاگ نویسان امنیت شبکه و یک جامعه‌ی آنلاین است که در آن شما می‌توانید مقدار زیادی از منابع مفید را در خصوص اخبار امنیت سایبری جدید، تهدیدات موجود، نقض داده‌ها در وبینار و یک کتابخانه از منابع مربوط به امنیت را پید کنید.

 

Bleeping Computer

۴۳- Bleeping Computer

یکی دیگر از منابع فوق العاده و وبلاگی برای پشتیبانی فنی با ابزار آموزشی مفید است. راهنمایی امنیت سایبری، انجمن ها، آموزش ها، و دیگر موارد را دراین سایت می توانید مشاهده کنید.

 

۴۴- IT Security

این وبلاگ یکی دیگر از منابع امن برای اطلاعات مفید امنیتی است که شما در آن اخبار امنیت سایبری ، بینش‌ها و نظرات کارشناسان را در خصوص موضوعات مربوط به چشم انداز امنیت سایبری را مشاهده می کنید.

 

GB Hackers On Security

۴۵- GB Hackers On Security

یکی دیگر از وب سایت‌های امنیتی آنلاین است که شما در آن می توانید آخرین اخبار مربوط به هک، امنیت سایبری، فناوری های بروز شده، باج افزار ها، و یا نرم افزارهای مخرب دیگر را دریافت کنید. شما می توانید حتی دوره های آموزشی آنلاین و دیگر منابع InfoSec را در این وبلاگ پیدا کنید.

 

Beta News

۴۶- Beta News

یکی از پیشگامان اخبار فناوری و تجزیه و تحلیل گر نرم افزارهای امنیتی است که می‌توانید با دنبال کردن آن به تمامی اتفاقاتی که در حوزه‌ی امنیت سایبری رخ می‌دهد، دسترسی داشته باشید.

 

State Of Security

۴۷- State Of Security

TripWire یک ابزار امنیتی برای مقابله با تهدیدات پیشرفته است که به ارایه‌ی راهکارهای امنیتی سازگار با شرکت‌ها می‌پردازد. این وبلاگ به عنوان یک Tripwire می‌تواند شما را از، آخرین اخبار امنیتی شبکه، پادکست‌ها، فیلم‌ها، و بسیاری از منابع مفید دیگرآگاه کند. نویسندگان این وبلاگ نیز، چندین مقاله در خصوص تغییر مداوم چشم انداز امنیت سایبری نوشتند.

 

۴۸- Nacked Security

یک نشریه‌ی آنلاین است که اخبار، نظرات، توصیه ها و تحقیقاتی را درخصوص مسایل امنیتی رایانه و آخرین تهدیدات سایبری را ارایه می دهد. این وبلاگ متعلق به شرکت امنیتی SOPHOS است که موضوعاتی را در خصوص امنیت تلفن همراه، تهدیدات موجود در سیستم عامل ها، و یا مقاله هایی را در خصوص بدافزار های مخرب ارایه می دهد.متمرکز است.

 

۴۹- F-Secure Safe & Savvy

یک وبلاگ امنیتی سایبری از شرکت F-Secure است که بر روی محتوای آنلاین ، و مسایل مربوط به حفظ حریم شخصی است. در این وبلاگ امنیتی شما، بسیاری از راهنمایی‌ها و ترفندهای مفید در خصوص مسایل امنیتی را دریافت می کنید، و به نحوه‌ی ایمن سازی اطلاعات و بسیاری از منابع دیگر مانند فیلم ها، گزارشات و مقاله‌ها دسترسی پیدا می کنید.

 

Hot For Security

۵۰- Hot For Security

یکی دیگر از وبلاگ‌های امنیتی است که شما باید آنرا به فهرست انتخابی خود اضافه کنید، این وبلاگ توسط شرکت امنیتی Bitdefender  راه اندازی شده است. Bitdefender یکی از شرکت‌های پیشرو و مشهور در ارایه‌ی راهکارهای امنیتی آنلاین است. آنها در وبلاگ خود، موضوعات مختلفی مانند امنیت سایبری، حریم شخصی، اسپم ها، شناسایی فیشینگ، نرم افزارهای مخرب و سرقت اطلاعات را کاور می کنند.

 

Malwarebytes Labs

۵۱- Malwarebytes Labs

وبلاگ امنیتی Malwarebytes شامل مقاله‌هایی است که آخرین تهدیدات مخرب و تلاش‌های جاسوسی سایبری از دنیای آنلاین را کاور می کند. شما می‌توانید مقاله‌ها را در دسته بندی‌های موجود در جرایم سایبری، اکسپلویت، هک، تحلیل نرم افزاری مخرب پیدا کنید.

 

We Live Security

۵۲- We Live Security

این وبلاگ متعلق به شرکت ESET می باشد که، یک منبع آنلاین برای مقاله‌های امنیت سایبری به حساب می آید  و احتمالاَ یکی از بهترین وبلاگهای سایبری است که به ارایه ی موضوعات امنیتی، جدیدترین تهدیدات آنلاین، و اکسپلویت حملات Zero-day می پردازد.

 

ThreatPost

۵۳- ThreatPost

یک وبلاگ خبری مستقل است که شما در آن می توانید بسیاری از اخبار امنیت سایبری را مطالعه کنید. تا آگاهانه برای حفظ حریم شخصی خود تلاش کنید . شما همچنین می توانید به کلیپ های آموزشی موجود در وبلاگ و گزارشات تحلیلی دسترسی پیدا کنید.

 

Kaspersky Labs Securelist

۵۴- Kaspersky Labs Securelist

وبلاگ امنیتی لابراتور Kaspersky است که مخاطبان زیادی را به خود اختصاص داد ه است، این وبلاگ به برخی از بهترین موضوعات امنیتی در خصوص فعالیت های جاسوسی سایبری و سرقت اطلاعات توسط بدافزارها ، اشاره می کند. این وبلاگ اطلاعات زیادی را در خصوص امنیت سایبری. مانند ، بدافزار ها، اسپم ها، فیشینگ ، و دایرة المعارفی را برای جستجوی تعاریف و یادگیری اصطلاحات جدید سایبری ارایه می دهد.

 

Symantec Blog

۵۵- Symantec Blog

یک پلتفرم وسیع از وبلاگ نویسی است که متعلق به یکی از بزرگترین ارایه دهندگان راهکارهای امنیتی در سراسر جهان است. این وبلاگ آخرین اخبار امنیتی، تجزیه و تحلیل بی نظیر کارشناسان در خصوص تهدیدات امنیتی، مجرمان آنلاین، سرقت اطلاعات بدافزار، آسیب پذیری‌های سیستم و غیر را در اختیار کاربران قرار میدهد.

 

Fox IT Security

۵۶- Fox IT Security

وبلاگ امنیتی است که منبع بسیار مناسبی در خصوص ارایه‌ی اطلاعات امنیتی آنلاین، اخبار فناوری و حفاظت از مجرمان سایبری می باشد. این وبلاگ متعلق به Fox IT، یک شرکت امنیتی هلندی است که با شرکای مورد اعتماد خود در بیش از ۳۵ کشور همکاری می کند.

 

Secuosis

۵۷- Secuosis

یک شرکت امنیتی و تحقیقاتی است که خدمات امنیتی را برای شرکتها و سازمانها ارایه می‌دهد. در عین حال شما می‌توانید در وبلاگ امنیتی خود، برخی از مقاله‌های مفید و بینش‌های مربوط به نحوه‌ی مدیریت و حفاظت از اطلاعات آنلاین خود را پیدا کنید.

 

 

Google Online Security Blog

۵۸- Google Online Security Blog

ما نمی توانیم این وبلاگ را در این فهرست در نظر نگیریم. ما هر روزه توسط محصولات و خدمات Google و موتور های جستجوی آن احاطه شده ایم. به همین دلیل، طبیعی است که این وبلاگ امنیتی را در این فهرست قرار دهیم. این وبلاگ قابل اطمینان است. در این وبلاگ شما می توانید اخبار و بینش های مربوط به نحوه ی حفظ امنیت کاربران را مطالعه کنید.

 

Zone Alarm Cyber Security Blog

۵۹- Zone Alarm Cyber Security Blog

این وبلاگ امنیتی از شرکت Zone Alarm است که یکی از ارایه دهندگان شناخته شده در محصولات امنیتی به شمار می‌رود و اطلاعات ارزشمندی را در زمینه‌ی حفاظت از بدافزارها و امنیت آنلاین به منظور حفظ ایمنی میلیون‌ها نفر از کاربران رایانه در اختیار عموم قرار می‌دهد. با استفاده از تجربه‌ی ی خود در خصوص نرم افزارهای مخرب، این وبلاگ امنیتی هشدارهای مخرب، نکات امنیتی عملی و آخرین اخبار در صنعت فناوری اطلاعات را منتظر می کند.

 

McAfee Security Blog

۶۰- McAfee Security Blog

وبلاگ امنیت اطلاعاتی است که آخرین نکات و تکنیک‌های متخصصین مختلف امنیتی را فراهم می کند تا شما را با آخرین روند بدافزارها در محیط آنلاین حفظ کند.

 

Microsoft Secure Blog

۶۱- Microsoft Secure Blog

از سال ۲۰۱۸ فعالیت خود را آغاز کرده است. این وبلاگ ، جایی است که شما در آن می توانید تمامی وبلاگهای مایکروسافت را پیدا کنید. در این وبلاگ شما میتوانید اطلاعات فنی مربوط به Windows-Microsoft Azure-Office 365 را در کنار بروزرسانی های محصولات، پیدا کنید. شما هم چنین در این وبلاگ داستانهای امنیتی بزرگ این را از زبان کارشناسان و مهندسان می توانید مشاهده کنید.

 

Spiderlabs security Blog

۶۲- Spiderlabs security Blog

محققان و تحلیل گران در Trustware آخرین اخبار تکنولوژی، در این وبلاگ امنیت سایبری را کاور می کنند. جمع آوری اطلاعات از تحقیقات و آزمونها، انتشار مقاله‌ها و مطالعات امنیتی، به منظور مقابله با هکرهای آنلاین و تهدیدات جنایی سایبری در این وبلاگ قرار داده شده است.

 

Dell Secure Works

۶۳- Dell Secure Works

SecureWorks شرکتی است که به ارایه‌ی خدمات امنیتی می پردازد که در سال ۲۰۱۱ به عنوان عضوی از Dell شناخته شد و در آپریل سال ۲۰۱۶ به عنوان شعبه ایی از سازمانهای عمومی به فعالیت خود ادامه داد. این وبلاگ امنیتی آخرین اطلاعات مربوط به فناوری اطلاعات را برای متخصصین IT و کاربران معمولی فراهم می کند.

 

Trend Micro Simply Security

۶۴- Trend Micro Simply Security

وبلاگ امنیتی، بینش‌های متخصصین امنیتی را در حوزه‌ی امنیت، Cloud، ایمنی داده ها، حفاظت از حریم شخصی و تهدیدات هوشمندانه را در معرض نمایش قرار می‌دهد. شما هم چنین می توانید مقاله ها و تحلیل های نرم افزاری و یا آخرین اخبار در رابطه با صنعت سایبری را مشاهده کنید.

 

Threat track Security

۶۵- Threat track Security

این وبلاگ امنیتی شما را از آخرین نوآوری‌ها و تحولات موجود در صنعت فناوری اطلاعات بروز نگه میدارد و شما را از سوء استفاده های امنیتی، آسیب پذیری‌های نرم افزاری و تلاش‌های مجرمان سایبری حفظ می کند.

 

Sucuri Security

۶۶- Sucuri Security

این وبلاگ امنیت اطلاعات توسط شرکت امنیتی Sucuri راه اندازی شده است و توسط دو عامل پرشور در صنعت سایبری به نامهای Daniel -Tony مدیریت می شود. این وبلاگ یک منبع آنلاین است که شما در آن  می توانید در خصوص امنیت، آسیب پذیری‌ها و آلودگی‌های ناشی از بدافزارهای مخرب، آموزش ببینید.

 

Comparitech

۶۷- Comparitech

این وبلاگ امنیتی اطلاعات توسط شرکت Comparitech Limited راه اندازی شده است که ماموریت آن کمک به کاربرانی در تصمیم گیری‌های هوشمندانه در هنگام اشتراک خدمات فناوری مانند VPN ، محصولات آنتی ویروس و امنیتی، سرویس بک آپ Cloud، مدیریت رمز عبور و موارد دیگر است. شما می توانید مقاله های بسیاری را در خصوص VPN، امنیت و اطلاعات امنیتی را مطالعه کنید.

 

Alienvault

۶۸- Alienvault

یک شرکت امنیتی است که بر روی توانایی سازمانها، جهت بهبود شناسایی و مدیریت حملات سایبری در Cloud تمرکز می کند. این وبلاگ اخبار جدید امنیتی را با توجه به آخرین تهدیدات آنلاین موجود به همراه توصیه‌های عملی برای ساده سازی مدیریت تهدید ارایه می دهد.

 

Sensors Tech Forum

۶۹- Sensors Tech Forum

یکی دیگر از وبلاگهای امنیتی است که شما باید آنرا به فهرست خود اضافه کنید. در این وبلاگ شما می توانید اخبار امنیتی مربوط به رایانه‌ها، باج افزارها و راهنمایی های حذف ویروس را مطالعه کنید. تیم Sensors Tech راهنمایی های مفیدی را که می تواند از طریق حذف بدافزارهای مخرب به کاربران کمک کند را ارایه می‌دهد.

 

IT Governance

۷۰- IT Governance

یکی از پیشگامان در بخش مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت بحران و انطباق راهکارهای امنیتی با تمرکز بر روی بهبود امنیت سایبری، حفاظت از داده ها و حفظ حریم شخصی است. در این وبلاگ شما به مقاله های مفیدی در خصوص GDPR، حفاظت آنلاین و هم چنین پادکست‌ها و ابزارهای بهره برداری دسترسی خواهید داشت.

 

Quick Heal Blog

۷۱- Quick Heal Blog

این وبلاگ امنیتی متعلق به شرکت Quick Heal Technologiesm Ltd است که در زمینه‌ی تحقیق و توسعه ی نرم افزارهای امنیتی مانند آنتی ویروس در هند فعالیت می کند. در این وبلاگ شما به آخرین اخبار امنیتی فناوری اطلاعات، هشدارها و نکات مفید دیگر، دسترسی خواهید داشت.

 

در آخر

از آنجا که چشم انداز امنیت و حفظ حریم شخصی به طور مداوم در حال تغییر و تحول است باید، مطالعات و دانش خود را افزایش دهیم، به همین دلیل ما از شما می خواهیم تا به ما در بهبود این مقاله کمک کنید.

شما می توانید نقطه نظرات خود را با در قسمت زیر به اشتراک بگذارید، و هم چنین وبلاگ و کانال ما در رسانه های اجتماعی را (به خصوص در تلگرام) دنبال کنید، و از آخرین اخبار امنیت سایبری که در آنها قرار میدهیم دیدن کنید.

 

مطالب مرتبط:

سایبرلند
نسرین ذاکری
نویسندهنسرین ذاکری

دیدگاهتان را بنویسید