مقاله

۱۷ روش برای حفظ حریم خصوصی در اینترنت

برای یک لحظه دنیای واقعی را بدون حریم خصوصی تصور کنید، هیچ حریم خصوصی برای هر شخصی که حق زندگی می‌خواهد داشته باشد وجود نداشته باشد. این تقریبا وضعیتی است که در فضای مجازی شاهد آن هستیم. با اینحال اگر حریم خصوصی برای شما اهمیت دارد راهکارهایی در زیر عنوان شده اند که می‌توانید با عمل به آنها حریم خصوصی خود را در فضای مجازی تقویت کنید.

سایبرلند

تنظیمات حریم خصوصی در اینترنت در حالت پیش فرض قرار دارد، اما اگر مایل هستید که سخت به زحمت بیافتید، می‌توانید از بهترین روش‌های بعدی برای ناشناس ماندن در اینترنت استفاده کنید. در حقیقت حالت پیش فرض خصوصی در اینترنت ناشناس ماندن شما را تایید نمی‌کنند. حتی بسیاری از ابزارهایی (نرم افزارها) که صراحتاً برای حفظ حریم خصوصی شما طراحی شده‌اند، به اندازه‌ی آن چیزی که تبلیغ می‌کردند، کارایی ندارند.

اطلاعات شخصی، با ترکیب اطلاعات کاربری مزاحمت‌های تبلیغاتی (هر کمپانی که اطلاعات شخصی شما را به فروش میرساند)، حفاظت‌های ضعیف دولتی، محصولات افشاگری، سوابق هک کردن اطلاعات و نظام اجتماعی، که در کل به لحاظ حریم خصوصی در جایگاه اول قرار دارد، آسیب پذیر می‌شود.

در نتیجه خرید و نظارت اطلاعات شخصی شما، کار مشکلی نیست. شما برای پنهان کردن هویت خود، مجبور نیستید که حتما یکی از مقامات دولتی با حکم قانونی به نظر برسید. اما فقط به این دلیل که تنظیمات امنیتی شما در حالت پیشفرض محافظت نمی‌شود، این بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید مراحل بهبود آن را انجام دهید. در اینجا به چگونگی برگرداندن حریم خصوصی زندگی شما میپردازیم.

 

۱- یافتن کشورهایی که برای حفظ حریم خصوصی اهمیت قائل اند.

خوب است در کشوری قرار بگیریم که تلاش می‌کند، شهروندان خود را بدون هیچ قانون و نظارت قضایی، از شورش‌های خشونت آمیز دولت حفظ کند. حتی بسیار بهتر به نظر می‌رسد که در کشوری قرار بگیریم که حداقل بتواند در رابطه با حفاظت از حریم خصوصی کاربران و استفاده از محدودیت مکانی و تجاری آنها صحبت کنند.

پروتکل مقررات حفاظت از داده‌های عمومی اتحادیه‌ی اروپا (GDPR)، کمی از حفاظت امنیتی را به دوش گرفته است که این موضوع باعث می‌شود تا شرکت‌ها و تجارت شهروندان در اتحادیه‌ی اروپا را تحت تاثیر قرار بدهد. پوشش‌های بسیاری برای پنهان کردن هویت وجود دارد که انتظار می‌رود کشورهایی که جزء اتحادیه‌ی اروپا نیستند هم به قوانین GDPR نزدیک شوند.

هرچند شما همیشه پس رفت‌هایی را خواهید داشت. البته اکثراً هیچ گزینه‌ای برای حرکت به سوی کشورهایی که حافظ حریم خصوصی هستند را نداریم. اگر وضعیت شما اینچنین است و اگر نگران امنیت حریم خصوصی خود هستید، می‌توانید عاملی برای تغییرات به حساب بیایید.

توصیه می‌کنیم که با سازمان‌هایی که برای حفظ حریم خصوصی شما مبارزه می‌کنند، همکاری کنید. یقیناً مرکز اطلاعات الکترونیکی حفاظت از حریم خصوصی EPIC و بنیاد مرزهای الکترونیکی EFF که دارای اطلاعات فراوان و موفقیت‌های مداوم هستند، به عنوان دو سازمان برتر شناخته شده اند.

 

۲- دریافت سیستم عامل ناشناس

شما نیاز به یک سیستم عامل ناشناس دارید که بروی ماشین مجازی با قابلیت باز نشانی داده‌ها اجرا شود. باید از دستگاه‌ها و رسانه‌های قابل حمل و همچنین سخت افزارها و یا نرم افزارهایی که رمز نگاری شده اند استفاده کنید. یکی از محصولات برتر در این فهرست، Ironkey Workspace (نوعی فلش درایو امن) است.

بسیاری از حامیان حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن در اینترنت استفاده از سیستم عامل‌هایی مانند Zeus Guard یا Tails ترجیح میدهند. آژانس امنیتی ملی ایالات متحده در بیانیه ی داخلی اعلام کرده است که Tails_live سیستم عامل‌های غیر قابل ردیابی ای هستند که تهدیدی برای ماموریت شنود به حساب می‌آیند.

شما چه از سیستم عامل‌های لایو استفاده کردید چه نکردید، اطمینان حاصل کنید کهOS اطلاعات و داده های ذخیره شده را بر علیه خودتان استفاده نکند، اگر از رسانه‌های قابل بوت شدن استفاده نمی‌کنید، از راه حل VM (اجرای چند سیستم عامل مجازی در یک سیستم) استفاده کنید که بعد از هر استفاده، مجدداً ریستارت می‌شوند. بهتر است که از هردوی آنها استفده کنید. بعد از هر راه اندازی مجدد، سیستم به صورت تصادفی از برنامه‌ی DHCP و ARP استفاده می‌کند.

همچنین انتخاب برنامه‌ی QUBES OS نوعی سیستم عامل رایگان است، که هدف اصلی از ساخت آن برقراری امنیت بیشتر بوده است که توسط بزرگترین حامیان حفظ حریم خصوصی در جهان تولید شده است. در واقع این موضوع نوعی پیشرفت در نوع سیستم عامل‌ها و به خصوص در تقسیم بندی آنها به حساب می‌آید. انتظار می‌رود که سیستم عامل‌های بیشتری همانند QUBES مورد تایید و محبوبیت قرار بگیرند. اما شما هم اکنون نیز می‌توانید این قابلیت را دریافت کنید.

 

۳- VPN های غیر قابل ردیابی

شکل دیگری از ناشناس ماندن، اتصال به اینترنت با استفاده از روش اخفای هویت است. بهترین رویکرد احتمالی اینست که به جستجوی شبکه‌های وایرلس باز و یا عمومی بگردید و یا در غیر اینصورت تا جاییکه که امکان دارد، با تکرار همان نقطه‌ی اتصال ارتباط را برقرار کنید. به غیراز این روش، شما احتمالاً می‌خواهید از VPN یا دستگاه‌هایی که برای چنین هدف طراحی شده‌اند استفاده کنید.

به معنای واقعی کلمه صدها نوع VPN وجود دارد که به طور خاص برای اتصال به اینترنت ساخته شده اند، تا شناسایی و ردیابی شما را سخت تر کنند. VPN ها این کار را با جایگزین کردن آدرس IP رایانه ی شما ، یا چیزی شبیه آن، انجام میدهند و دسترسی به اطلاعات فرا داده ی شما را مسدود می‌کنند.

مهمتر آنکه، بسیاری از VPN های حفاظت کننده حریم خصوصی ، اغلب متعهد نمیشوند که ، حتماً به اینترنت متصل میشوید، بنابراین حتی اگر از جانب یک منبع قانونی ، اجرا و یا حکمی دریافت کنند، اطلاعات بسیار کمی از شما را در اختیار قرار میدهند.

شما همچنین میتوانید با استفاده ازآن، دستگاهی را که برای محافظت از حریم خصوصی شما طراحی شده است را بسنجید. مانند دستگاه‌های Anona Box و Proxy Gambit.

دستگاهی مانندAnona Box می‌تواند از اتصال اینترنتی Tor (تحت پوشش Linux) و یا خدمات آن و غیر قابل ردیابی بودن سرویس‌های VPN استفاده کند و دستگاه‌هایی مانند Proxy Gambit هم کمی بیشتر از آن، غیر قابل ردیابی بودن را پیش می‌برد. میخواهم اجازه دهم تا Proxy Gambit خودش را توصیف کند:

Proxy Gambit یک نمونه از دستگاه‌های غیر قابل شناسایی (ردیابی) است که این امکان را به شما می‌دهد تا از هرکجای دنیا که هستید بدون آنکه آدرس IP و یا محل کنونی خود را نشان دهید و یا با شکستن ترافیک اینترنت از امواج اینترنتی در مسافت های دور و یا تبدیل باند GSM (سیستم سراسری ارتباطات موبایل) به نزدیکترین شبکه‌ی بی سیم ( وایرلس) و اینترنت متصل شوید.

اگر شما صراحتاً نگران حفظ حریم خصوصی خود هستید، پس باید از از VPN و یا دستگاه‌های غیر قابل ردیابی، برای گشت و گذار خود در اینترنت استفاده کنید.

 

۴- استفاده از برنامه‌ی TOR

چه از سیستم عامل‌های لایو ذکر شده و چه از روش‌های دیگر برای اتصال اینترنتی خود استفاده کنید، این اطمینان را پیدا کنید که از مرورگر غیر قابل ردیابی مانند TOR استفاده کنید. این برنامه در حقیقت، نوعی سیستم بی عیب است که برای برقراری ارتباط غیر قابل ردیابی، طراحی شده است. هنگامیکه شما وارد مسیر شبکه TORمی‌شوید، ترافیک‌های اینترنتی و مجموعه‌ایی از مشکلات تصادفی آن هدایت می‌شوند.

اگرچه ناشناس ماندن توسط برنامه ی TOR را نیز می‌توان شکست داد اما این برنامه هنوز هم به عنوان یکی از بهترین روش‌های ناشناس ماندن معرفی می‌شود. شما می‌توانید سخت افزار TOR و راهنمای ANONA BOX را خریداری کنید.

جهت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله دارک وب و دیپ وب چه هستند؟ را مطالعه فرمایید.

مرورگر تور

۵- استفاده از افزونه ها در مرورگر

یادآوری این موضوع بسیار اهمیت دارد که افزونه‌های مرورگرها به ویژه بهترین آنها راهنمایی را به شما نشان می‌دهند که نمایانگر هویت ومکان شماست. اگر می‌خواهید از نانشناس ماندن خود حفاظت کنید، از افزونه‌ها استفاده نکنید. زیرا ممکن است یکی از آنها که برای افزایش حریم شخصی شما طراحی شده‌اند استثنا باشد مانند Privacy Badger که توسط بنیاد مرزهای (حریم) الکترونیکی ارایه شده است. این برنامه برای کاربرانی که از Chrome یا Firefox استفاده می‌کنند در دسترس قرار دارد. که اعلان‌ها را متوقف می‌کند و مانع ردیابی اشخاص ثالث از ردیابی مرورگر شما می‌شود مانند، مشاهده‌ی صفحاتی که شما از آنها بازدید کردید. این برنامه به منظور جلوگیری از ردیابی شما، مشاهده‌ی محل تصاویر توسط شخص ثالث و متون و تبلیغاتی را که در وبسایت ها دیده‌اید را متوقف می‌سازد.

هنگامیکه در مرورگر خود هستید بروی گزینه‌ی Privacy Badger کلیک کنید، تا لیستی از تمامی ردیاب‌هایی که در آن وجود دارد را نشان دهد. ردیاب‌ها معمولاً به رنگهای سبز، قرمز و زرد وجود دارند. اگر ردیاب به رنگ سبز باشد نشانه‌ی امنیت است. و اگر  به رنگ قرمز باشد بدین معنی است که کاملاً مسدود شده است و رنگ زرد نیز نمایانگر مسدود بودن جزیی آن است.هرچه بیشتر راجع به این برنامه بخوانید، تاثیرات بیشتری ازPrivacy Badger  را مشاهده می‌کنید. زیرا بیشتر درباره‌ی ردیاب‌ها اطلاعات کافی کسب می‌کنید و نهایتاً بیشتر آنها را مسدود می‌کنید. توجه داشته باشید کهPrivacy Badger یک مسدود کننده تبلیغاتی رایج نیست. زیرا هدف از ساختن این برنامه محافظت کردن از حریم شخصی شماست تا مسدود کردن تبلیغات.

بنابراین این برنامه اعلان و یا تبلیغاتی را مسدود می‌کند که اغلب  به عنوان ردیاب‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند نه تبلیغاتی که به ردیاب‌ها مربوط نمی‌شوند.

یکی دیگر از افزونه‌های بنیاد مرزهای الکترونیکی، برای مرور گرهای کروم و فایر فاکس و اپرا، اهمیت و ارزش استفاده از آن است. HTTPS در همه جا، با همکاری پروژه‌ی Tor که متمرکز بروی حریم شخصی است نوشته شده است. این افزونه‌های مرورگر برای حل مشکلات وب سایت‌ها از پروتکل محافظت امنیتی HTTPS استفاده می‌کنند. برخی از سایت ها از پروتکل HTTPS به درستی استفاده نمی‌کنند. بنابراین HTTPS ها ممکن است در حالت پیش فرض رمز گذاری نشده باشند. HTTPS در همه جا مشکلات را با این اطمینان که شما می‌توانید از افزونه های مرورگر که رمزنگاری شده اند استفده کنید برطرف می‌کند. توجه داشته باشید که افزونه‌های مرورگر، اتصالات HTTP را به اتصالات رمز نگاری شده HTTPS تغییر نخواهند داد و فقط این امکان را به شما می‌دهد که اتصالات HTTPS به درستی رمز نگاری شده اند.

SSL چیست؟

۶- نصب HTTPS

هنگامیکه که شما برای اتصال به اینترنت به هرجایی متصل می‌شوید، سعی کنید از پروتکل امن HTTPS استفاده کنید. شاید انجام دادن آن سخت به نظر برسد، اما در حال حاضر اکثر وبسایت‌های محبوب از پروتکل HTTPS در حالت پیش فرض استفاده می‌کنند و آنهایی که نمی‌توانند از VPN غیر قابل ردیابی و خدمات و دستگاه‌های ذکر شده‌ی دیگر استفاده کنند ناکام خواهند ماند. هنگامی که با HTTPSکار می‌کنید فقط از اعتبار گواهینامه های قابل اعتماد و منتخبی که مجوز صدور گواهینامه های جعلی را ندارند استفاده کنید.

جهت اطلاعات بیشتر می توانید مطلب همه چیز درباله گواهی SSL را مطالعه فرمایید.

 

۷- اجتناب از برنامه‌های مرسوم

از برنامه‌های سودمند و مرسوم معمولی استفاده نکنید. مانند: پردازنده‌های متن یا صفحات گسترده. اگر برنامه مورد نظر بسیار محبوب است، احتمالاً به حفظ حریم خصوصی شما اهمیت نمی‌دهد.

اگر برنامه رایگان است، پس صراحتاً برای حفظ حریم خصوصی شما طراحی نشده است. انتظار دیگری از آن نداشته باشید. همانطور که گورو بورس اسنیر، در کتاب اندیشه آفرین Data and Goliath بیان کرده است: جنگی نهان برای جمع آوری اطلاعات و کنترل جهان شما وجود دارد. اگر چیزی رایگان است، در حقیقت شما مشتری نیستید، بلکه محصول هستید.

 

۸- ایجاد حساب کاربری

شما برای ایجاد حساب ورودی به سیستم در هر وبسایتی نیاز به رمز عبور متفاوت و پاسخ رمز سوالات دارید. ( توجه: این مراحل تنها برای حفظ حریم خصوصی نیست و انجام آن برای همه لازم است.) افراد وابسته به پارانوید (مشکوک) همیشه می‌خواهند برای هر وبسایتی از یک ایمیل مجزا استفاده کنند در حالی که استفاده از رمزهای عبور مجزا پیشنهاد شده است نه آدرس‌های ایمیل.

ایجاد حساب کاربری ایمیل، کاربرد بسیاری دارد و ردیابی شما از این طریق بسیار دشوار است. شما می‌توانید از خدمات ایمیل که صراحتاً به عنوان برنامه‌ی ناشناس شناخته شده اند، استفاده کنید. شما می‌توانید هم چنین، نسخه‌های تجاری و رایگان آن را پیدا کنید. همواره با اتصال به آنها می‌توانید از برنامه‌های غیر قابل ردیابی استفاده کنید و در هنگام صحبت کردن با همان فرد، آنها را روشن (فعال) کنید.

 

۹- هرگز از کارت اعتباری استفاده نکنید

اگر قصد خرید چیزی را در اینترنت دارید، نمی‌توانید از کارت اعتباری معمول خود استفاده کنید، و همچنان نیز ناشناس بمانید. (در عوض) شما می‌توانید از خدمات انتقال پولی آنلاین استفاده کنید. مانند pay pal

اما اکثراً در هنگام پرداخت آنلاین شماره کارت و اطلاعات شخصی شما ثبت می‌شود و این موضوع باعث می‌شود که اطلاعات شما به سرقت برود.

بهتر است که از ارزهای الکترونیکی مانند بیت کوین و یا رقبای آن استفاده کنید. ارزهای الکترونیکی شروع به کسب اعتبار گسترده می‌کند و هر روز در همه جا بیشتر پذیرفته می‌شوند. شما به یک بانک احتیاج دارید تا بتواند پول حقیقی شما را به واحدهای دیگر و اشکال متناوب دیگر تبدیل کند (و سپس آن را به حالت اول نیز برگرداند). اما هنگامیکه شما از ارز اینترنتی استفاده می‌کنید، خرید اینترنتی برای ناشناس ماندن شما بهتر و آسانترین راه است.

 

۱۰- آزمون برنامه افشاگر DNS و ردیابی مرورگر

یکی از راههای آزمایشی که می‌توانید خود را ناشناس حفظ کنید بررسی سیستم نام دامنه است. DNS یک سیستم پایگاه داده است که نام کل دامنه یک کامپیوتر را به یک آدرس IP ترجمه می‌کند.

سرویس دهندگان امنیتی اینترنت ISPs معمولاً از سرورهای DNS اختصاصی خود استفاده می‌کنند. سرورهای مذکور، می‌توانند برای تشخیص فعالیت های اینترنتی استفاده شوند. VPN هایی مانند TUNNEL Bear_Cyber Ghost vpn از ناشناس ماندن سرورهای شما، محافظت می‌کنند. اگر می‌خواهید از حفاظت خود در برابر DNS اطمینان پیدا کنید به سایت http://www.dnsleaktest.com مراجعه کنید. آزمون گسترده ای را اجرا کنید، اگر شما سرور های DNS خود را در اینترنت مشاهده کردید ، شما ضعف افشاگری در DNS خود دارید.( اسامی آنها باید بروی سرورها قید شده باشد تا آزمون افشاگری آنها را مشخص کند.)

اگر شما‌ DNSسرور خود را توسط VPN اجرا شده دیدید، شما ایمن هستید. اگر شما برای ناشناس ماندن و رفع افشاگری کمک احتیاج دارید، به صفحه ی DNS Test و یا How can I fix DNS leak بروید.

برنامه بررسی DNS

 

۱۱- آزمون جامع حفظ حریم خصوصی

عملکرد حفاظت از حریم خصوصی شما چقدر خوب است؟ راه هایی برای آزمون آنکه چطور از وبسایت خود در برابر ردیابی حفاظت کنید وجود دارد. برای انجام اینکار به صفحه‌ی Panopticlick بروید و برروی گزینه تست، کلیک کنید. با کلیک بروی این گزینه، مرورگر شما توسط تبلیغات و ردیاب های نامریی مسدود می‌شود. این آزمون چه مرورگر شما توسط ردیاب های پنهانی و تبلیغاتی مسدود شده باشد و چه مجهز به اثر انگشت دیجیتالی شده باشد را بررسی میکند.

بر اساس نتایج آنچه در DNSleaktest.com یافت شده است ، شما میتوانید عملکرد و راه هایی را که برای حفظ حریم خصوصی شما ذکر شده است را مشاهده کنید.

نرم افزار بررسی حریم خصوصی آنلاین

 

۱۲- انتقال فایل ها به صورت ناشناس

سرویس ذخیره سازی ابری Dropbox که برای انتقال فایل‌ها به دیگران طراحی شده است، ( در یک کلمه) طبق گفته‌ی ادوارد اسنودن، بسیار نا ایمن است. اگر شما به فکر برنامه‌ایی جایگزین برای آن هستید، که به صورت ناشناس فایل ها را به هر اندازه و حجمی که باشد انتقال دهید، می‌توانید از منبع Onion Share که توسط میکالی به همراهی گلین گرین والد یکی از روزنامه نگاران، گیرنده‌ی NSA از اسنودن نوشته شده است، استفاده کنید. این منبع هم اکنون برای ویندوز ها مک OSX و اوبونتو در دسترس است.

 

۱۳- استفاده از موتور جستجوی غیر قابل ردیابی

موتور های جستجو ی محبوب مانند گوگل، و بینگ، جستجوهای شما را دنبال می‌کنند. با تبلیغات آنلاین شما را مورد هدف قرار می‌دهند، برای حداکثر امنیت از موتورهای جستجویی استفاده کنید که نتایج جستجوی شما را ذخیره نکند. برای این منظور DuckDuckgo سایت بهترین انتخاب است. این سایت بسیاری از ویژگی های مفید را که شامل: جستجوی منطقه خاص است را پیشنهاد می‌کند. جستجوی ایمن باعث می‌شود تا موارد نامربوط در جستجو کمتر و صفحه میانبر بیشتر دیده شود. خصوصاً برنامهی Instant Answer پیشنهاد می‌شود زیرا نتایج جستجو برای دستورالعمل های غذایی، شرایط آب و هوا، و موضوعات دیگر را در بالای صفحه، به نمایش می‌گذارد.

برای مثال: آب و هوای بوستون را جستجو کنید و گزارش آب و هوایی و یا طرز تهیه ی کوکی های شکلات چیپسی با پیوند های متعددی از دستورالعمل ها را در بالای صفحه، برای چند روز بعد نیز مشاهده کنید.

 

۱۴- موقعیت مکانی خود را غیر فعال کنید

وب سایت ها می‌توانند، اطلاعات موقعیت مکانی و اهداف تبلیغاتی اینترنتی شما را از رایانه دریافت کنند و شما را شناسایی کنند. برای جلوگیری از شناسایی خود می‌توانید به قسمت تنظیمات سیستم بروید، وارد گزینه‌ی امنیت شوید و سپس گزینه‌ی موقعیت مکانی را انتخاب کنید و نوار کششی را از حالت روشن به خاموش حرکت دهید.

اما همچنان این شیوه به تنهایی خود کافی نیست زیرا وبسایت‌ها می‌توانند موقعیت مکانی شما را مشاهده کنند بنابراین شما باید آن را خاموش و غیر فعال کنید و برای انجام اینکار به قسمت نوشته‌ی پایینی، سابقه ی موقعیت مکانی بروید و روی گزینه‌ی (پاک کردن سابقه در این دستگاه) کلیک کنید.

تنظیمات موقعیت مکانی در ویندوز 10

 

۱۵- مسدود کردن برنامه‌ی جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپ می‌تواند نوعی مهاجم حفاظتی به حساب آید که اجازه می‌دهد وب سرورها، اطلاعاتی را که در مورد شما دارند را مانند آنچه را که برای تغییر اندازه‌های مانیتور خود وغیره فعال کردید، را ردیابی کنند. برای امنیت بیشتر جاوا اسکریپت را که ممکن است مشکل ساز شود، غیر فعال کنید. زیرا این برنامه قابلیت و ویژگی های زیادی را برای بسیاری از وبسایت ها فراهم می‌کند. با غیر فعال کردن جاوا اسکریپت، سایت قابل استفاده می‌باشد. اما با این حال، در برخی از سایت‌ها می‌توان آن را روشن نگاه داشت.

اگر شما از Firefox استفاده میک‌نید، از برنامه‌ی Noscript و اگر از کاربران Chrome هستید، برنامه‌ی Scriptsafe را فعال کنید. هر دوی آنها، این فرصت تصمیم گیری را به شما می‌دهند که کدام یک می‌تواند جاوا اسکریپت را بارگیری کند.

 

۱۶- وب میل خود را خصوصی نگاه دارید

هنگامیکه شما برای ارسال ایمیل از خدمات Gmail و Outlook استفاده می‌کنید، آنها به راحتی می‌توانند مورد تجسس قرار بگیرند. با رمزنگاری آنها می‌توانید از آن برنامه ها محافظت کنید، برای هدایت شما چندین راهکار وجود دارد که یکی از بهترین و بزرگترین آنها سرویس Protonmail است. که تمامی ایمیل‌ها را با کدهای end-to-end رمزنگاری می‌کنند. (توسط این برنامه شما می‌توانید ایمیل‌هایی را که ارسال می‌کنید بعد از مدت زمان مشخصی حذف کنید.)

این سرویس ایمیل IP آدرس‌هایی را که باعث ردیابی حساب کاربری شما می‌شود، را ذخیره نمیکند و برای ایجاد حساب کاربری ناشناس، با اطلاعات داده شده فراهم نشده است. برنامه های بسیاری برای اندروید و سیستم عامل iOS وجود دارد که شما می‌توانید از آن برای دستگاه تلفن همراه خود استفاده کنید.

 

۱۷- پاک کردن کوکی‌ها از روی مرورگر

پاک کردن مرتب و متداول کوکی‌های وبسایت‌ها، که برای شناسایی شما استفاده می‌شود و همچنین پاک کردن سوابق مرورگر که به شناسایی موقعیت مکانی شما می‌پردازد، ایده ی خوبی به نظر می‌رسد.هر کدام از روش‌هایی را که برای ناشناس ماندن بود را می‌توان مغلوب ساخت، اما بیشتر آنها برای حفظ حریم خصوصی شما جمع آوری شده اند که موجب می‌شود تا شناسایی شما از جانب اشخاص و یا گروه‌های دیگر مشکل ساز شود، البته هرچیزی را که شما برای حفظ حریم خصوصی خود انجام داده اید به دلیل دردسرها و مزاحمت‌ها در زندگی آنلاین شما بوده است.

حامیان حفاظت از حریم خصوصی به این نوع از زحمات، توجهی ندارند، اما اکثر ما مایل نیستیم آنچه را که مقداری از امنیت ما را تضمین می‌کند را انجام دهیم، مانند تنظیمات پیکر بندی در سیستم عامل‌ها و یا سایت‌های رسانه‌ای اجتماعی.

بیشتر افراد حالت‌های پیش فرضی را که در حفاظت از حریم خصوصی تنظیم شده است، را می‌پذیرند. افرادی که به هک کردن و نظارت زندگی ما می‌نشینند، امیدوار هستند که آسانترین راه برای شناسایی آنلاین ما بیابند بدون آنکه کوچکترین کاری را انجام دهند. شما میتوانید بخشی از راهکار باشید.

سایبرلند
نسرین ذاکری
نویسندهنسرین ذاکری

دیدگاهتان را بنویسید